Aleksi: Prisja me padurim të fillonim, objektivi i Teutës është ndeshja e radhës

23/05/2020 - 13:34

Albano Aleksi është ndër ata që stërvitjen është munduar të mos e shkëpusë dhe tashmë që ka mundësinë të përgatitet me kapacitet të plotë me Teutën e tij, i ka bërë një rezyme periudhës së vështirë që për fat të mirë duket se i përket së shkuarës.

“Prisja me padurim që të fillonim kampionatin dhe tani mund të vazhdojmë aty ku e lamë. Shokët e ekipit i shikoja gjithmonë nga larg, por flisnim vazhdimisht dhe mezi prisnim të fillonim stërvitjen”, deklaroi mesfushori.

Prej disa ditësh seancat stërvitore i janë kthyer normalitetit ku gjithë grupi është përgatitur së bashku dhe kjo po ndikon jo vetëm fizikisht, por edhe psikologjikisht tek futbollistët.

“Kemi kaluar gjithçka dhe i jemi rikthyer harmonisë si më parë. Jemi një grup i bashkuar dhe duam të arrijmë objektivin, që janë kupat e Europës”, tha Aleksi.

Trajneri Edi Martini dhe kapiteni Arapi e përcaktuan objektivin, Teuta kërkon vendin e dytë, kurse Albano Aleksi nuk ka dëshirë ta vendosë flamurin e objektivi, por fshihet te shprehja rutinë “t’i marrim ndeshjet me radhë”.

“Edhe unë besoj në atë që tha trajneri, për arritjen e vendit të dytë, por e rëndësishme është që të marrim ndeshjet me radhë dhe të shohim deri ku mund të shkojmë”, u shpreh Albano Aleksi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Paris Saint Germain e ka përqendruar merkaton te lojtarët që luajnë në kampionatin italian dhe pasi arriti të blejë përfundimisht sulmues

Barcelona duket e vendosur për të marrë në “Camp Nou” sulmuesin argjentinas Lautaro Martinez, për t’i plotësuar dëshirën edhe yllit të sk

Klubi i Valencias reagoi pasi trajneri i Atalantës Xhan Piero Gasperini pranoi ditën e djeshme se ka qenë i infektuar me koronavirus.

Teksa Anglia po përgatitet për rifillimin e kampionatit, një ide e re është propozuar për të krijuar atmosferë te publiku, i cili do të n

Futbollisti i Shqipërisë dhe Osijekut Eros Grezda rrezikon të dënohet rëndë për shkak se akuzohet se ka goditur me grusht në kokë sulmues

Stivi Frashëri ka qenë gjatë karrierës së tij portier si në radhët e Tiranës, ashtu edhe të Kukësit.

Ndeshjet e mëdha të Premier Ligës angleze mund të luhen në fushë asnjanëse për të shmangur grumbullimin e turmave dhe jashtë stadiumit.

Inter mbetet në pritje për të kuptuar se çfarë do të ndodhë me Lautaro Martinez, do të mund Barcelona të paguaj klauzolën e tij të largim

Në sezonin e mrekullive të Atalantës me skuadrën bergamaske që shkruajti historinë duke u kualifikuar në çerekfinalet e Champions League,

Telonevela Mauro Icardi që zgjati për më shumë se një vit mbyllet me një fund të lumtur për të gjitha palët.