Allegri pranë rikthimit në stolin e Milanit

26/05/2019 - 22:14

Allegri mund të rikthehet në stolin e Milanit sezonin e ardhshëm. Lajmin e konfirmon e përditshmja italiane "Tuttosport", që shprehet se mund të kemi një rikthim të bujshëm të trajnerit në stolin e skuadrës kuqezi, ku do të zëvendësojë Gennaro Gattuso (asokohe e ka patur lojtar te kuqezinjtë).

Allegri (sot zhvillon ndeshjen e fundit me Juventusin) e ka drejtuar edhe më parë Milanin, në sezonet 2010-2014, duke fituar edhe një titull kampion në Serinë A.

Më pas, trajneri 51-vjeçar la Milanin për t’u transferuar te Juventusi. Gjithsesi, këtë verë Allegri mund të bëjë rrugën e kthimit për në Milano.

Gjithçka do të varet nga kualifikimi i Milanit në Champions League dhe nga skuadra që do të ndërtohet. Sipas mediave italiane, ditët e shkuara ka patur një takim me Allegri dhe Ivan Gazidis (shefi ekzekutiv i Milanit). Trajneri nuk ka dhënë një përgjigje përfundimtare, por ka kërkuar kohë për të vendosur. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Debutim në Champions brenda në “San Siro”, dhe me një gol ndaj Interit.

Skuadra e Teutës e ka nisur mirë kampionatin teksa edhe në këtë sezon ashtu si në të kaluarin pretendon të paktën kualifikimin në Europë,

Ashtu siç ishte parashikuar, Aleksandr Kokorin dhe Pavel Mamev i dhanë lamtumirën qelive të burgut.

Tifozët e Juventusit nuk ishin të pranishëm në stadiumin 'Wanda Metropolitano" për ndeshjen ndaj Atlteico Madrid në Champions League.

Teuta është një nga skuadrat më simpatike të krijuara në këtë sezon futbollistik.

Një ndeshje futbolli midis dy shkollave në Xhamajkë, për pak sa nuk është kthyer në një tragjedi.

Barazimi 1-1 me Slavian e Pragës në shtëpi, nuk është kurrsesi debutimi që Antonio Konte dhe tifozët e Interit prisnin në Champions Leagu

Çelsi e nis keq aventurën në Ligën e Kampionëve, pasi humbi brenda  në shtëpi në ndeshjen hapëse 0-1 nga Valencia.

Teuta pret që të “përforcohet” para Korçës. Sherif Kallaku ka zbritur më në fund në fushë.