Amadu Latif largohet zyrtarisht nga Teuta

04/06/2019 - 15:46

Amadu Latif largohet zyrtarisht nga Teuta. Klubi durrsak, nëpërmjet një postimi në faqen zyrtare njofton përfundimin e bashkëpunimit me Amadu Latif.

Sulmesi dhe drejtuesit kanë vendosur të ndërpresin marrëveshjen mes palëve. Klubi durrsak falënderon Amadu Latif për kontributin e dhënë me fanellën e Teutës, duke i uruar njëkohësisht shumë suksese në karrierën e tij sportive.

Kujtojmë që Latif ka qenë pikë referimi në sulmin e skuadrës së drejtuar nga Bledi Shkëmbi, sidomos gjatë pjesës së parë të sezonit, kur ishte golashënuesi më i mirë i Superiores.

Në 27 ndeshje në total me Teutën në kampionat, ka mundur të realizojë 9 gola. Çuditërisht, asnjë nga golat e tij nuk është realizuar gjatë vitit 2019. Kujtojmë që gjatë merkatos së janarit drejtuesit e Teutës afruan Tomislav Busicin dhe Armando Vajushin për sulmin.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Juventusi po bën gjithcka për të ndërtuar një skuadër të frikshme sezonin e ardhshëm. Bardhezinjtë po tentojnë të rikthejnë në Torino pas

U fol edhe për një transferim të mundshëm te Kukësi, por karriera e Mërgim Mavrajt do të vazhdojë në Bundesligën e dytë gjermane. 

Real Madridi e ka merituar përcaktimin e “mbretit” në blerje yjesh.

Interi ka prezantuar ditën e sotme fanellën e dytë, teksa ka surprizuar me ngjyrën.

Benitez dhe Newcastle nuk arritën marrëveshje për rinovimin e kontratës, duke bërë që rrugët e tyre të ndahen.

Cristiano Ronaldo ka patur një të ftuar special në bordin e jahtit të tij, aty ku po kalon pushimet verore me familjen e tij.

Kameruni do të përballet ditën e nesërme me Guinea-Bisaun në takimin e vlefshëm për Grupin F të  Kupës së Afrikës.

Luis Suarez është bërë gaz i botës, me një reagim të tij gjatë ndeshjes mes Uruguait dhe Kilit e vlefshme për Kupën e Amerikës.

Mesfushori i Teutës dhe njëkohësisht kapiteni i Kombëtares U-21, Sherif Kallaku, konfirmoi edhe një herë se do të respektojë kontratën me

Teuta ka zhvilluar edhe miqësoren e dytë në tokën bullgare, ku po zhvillon fazën përgatitore në kudër të eliminatoreve europiane, ndërsa