Ankth për tifozët në San Siro, stadiumi lëkundet me 5 centimtera

20/04/2019 - 21:56

“San Siro” rrezikon! Jo vetëm për idenë e Milanit dhe Interit për ta shembur dhe për të ndërtuar një stadium të ri, por, sipas asaj që raporton “Corriere Della Sera”, “Meazza” tundet, madje lëviz me pesë centimetra. Ka ndodhur në unazën e tretë të stadiumit gjatë ndeshjes së javës së shkuar mes Interit dhe Atalantës.

Një anomali e cila ka bërë të bjerë alarmi.Komisioni i Vrojtimit ka bërë verifikimet e tij dhe ka pohuar atë që është shkruar më parë. Në frenkuenca të ndryshme, impianti shkundet. Për ndeshjen Inter-Roma nuk ka rrezik, sepse Bashkia e Milanos, pronare e stadiumit, ka thënë dritën jeshile.

Unaza e tretë do të mbetet e mbyllur dhe do të hapet vetëm një pjesë e vogël për sektorin mik.Nuk është hera e parë që këto anomali vihen re në “La Scala del Calcio”, pasi në vitin 2003 gjatë koncertit të këngëtarit Vasko Rosi, ishin vënë re për herë të parë.

Sipas inxhinerëve, vibrimet e provokuara nga rrahja e këmbëve në mënyrë të njëtrajtshme nga tifozët, e ka lëkundur stadiumin me 5.2 centimetra. Gjithsesi teknikët garantojnë për besueshmërinë e strukturës. “Meazza” i vjetër mund të çalojë pak, por gjithsesi mbetet në këmbë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Presidenti i Brazilit, Jair Bolsonaro, i ka reaguar publikisht Lionel Messit, pas kritikave të argjentinasit për Kupën e Amerikës që u mb

Elseid Hysaj ka nisur fazën përgatitore me Napolin, por mediat europiane bëjnë me dije se janë ditët e fundit si pjesë e napolitanëve.

Zllatan Ibrahimoviç është në vitet e fundit të karrierës së tij si profesionist.

Reali i Madridit është gati të lançojë “yllin” e ri, Takefusa Kubo, i cili mësohet se ka impresionuar stafin teknik tenkik më seancat stë

Në shtëpinë e Kinsey Wolanskit dhe të të fejuarit të saj, Vitaly Zdorovetskiy, pushtimi i fushës duket se është çështje familjare.

Ka ende shumë kohë deri në fundin e merkatos, por deri në ditën e sotme mund të nxjerrim përfundimin se skuadrat e mëdha të ligës spanjol

Antuan Grizman është gati të nisë një etapë të re në karrierën e tij.

Tifozët e Juventusit nuk duhet të presin gjatë për të festuar atë që konsiderohet si transferimi më i bujshëm i viteve të fundit pas bler

Verën e 2017-ës u bë futbollisti më i shtrenjtë në botë, duke u larguar nga Barcelona drejt Paris Saint Germain, për shifrën stratosferik