Anulohet miqësorja me Gjibraltarin, FSHF zyrtarizon vëllazëroren me Kosovën më 11 nëntor!

28/10/2020 - 13:43

Kombëtarja shqiptare e futbollit do të zhvillojë një miqësore vëllazërore me Kosovën më 11 nëntor 2020, datë kur më herët ishte njoftuar një sfidë miqësore me Gjibraltarin.

Zyra e shtypit në FSHF bën me dije se miqësorja me Gjibraltarin është anuluar për shkak të masave kufizuese në kuadër të pandemisë COVID-19, që vështirësojnë udhëtimet e skuadrave.

Pas takimit me Kosovën në muajin nëntor përfaqësuesja kuqezi do të zhvillojë edhe dy ndeshje zyrtare të vlefshme për UEFA Nations League, ndaj Kazakistanit më 15 nëntor dhe ndaj Bjellorusisë më 18 nëntor, që të dyja në shtëpi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Liverpool fitoi pastër 3-0 ndaj Leicester, duke i dhënë një pritje të “ashpër” ish trajnerit Brendan Rodgers, aktualisht në pankinën e “d

Arsenal nuk shkoi më shumë se një barazim pa gola dje ndaj Leeds, teksa në fund të ndeshjes u regjistrua në episod mjaft i veçantë mes Ki

Milani triumfoi me rezultatin 1-3 në transfertën e vështirë ndaj Napolit dhe rimori kreun e renditjes në Serinë A, duke bindur plotësisht

Mungesa e triumfit në Champions League, apo fakti që Juve nuk shihet si favorit në një të ardhme të afërt për të fituar trofeun më të rën

Pa mbushur ende një vit nga koha kur Interi pagoi 27 milionë euro në total për të transferuar në Milano fantazistin danez Christian Eriks

Të mërkurën Liverpooli do të presë Atalantën ne “Anfield Road” në ndeshjen e Ligës së kampionëve dhe të shtunën në orën 12:30 do të luajë

Ish-futbollisti i kombëtares së Afrikës së Jugut Anele Ngcongca vdiq tragjikisht mëngjesin e sotëm në një aksident automobilistik në qyte

Barcelona u mund mbrëmjen e djeshme nga Atletico Madrid dhe normalisht që zhgënjimi është i madh.

Një episod tejet i çuditshëm ka ndodhur ditën e djeshme në Championship në Angli, në ndeshjen Preston-Shefilld Uidnesdei, e mbyllur 1-0 n