Arapi i bindur: Mund të kapim vendin e dytë, na lejon matematika

22/05/2020 - 14:17

Tek Teuta janë të bindur se mund ta mbyllin sezonin në vendin e dytë. Këtë objektiv e thekson kapiteni Renato Arapi.

Qendërmbrojtësi tregon se lojtarët janë me humor të mirë pas nisjes së përgatitjeve për vazhdimin e sezonit.

Para ndërprerjes së kampionatit, Teuta renditej në vendin e pestë me 4 pikë më pak se Kukësi i vendit të dytë dhe 1 më pak se Laçi i vendit i tretë. Por, me 10 ndeshjet e mbetura, Arapi beson se Teuta do të luftojë deri në fund të për të kapur vendin e dytë.

“Klima në skuadrën e Teutës – I shoh të gjithë djemtë entuziastë për rikthimin në stërvitje, pasi kemi kaluar në periudhë të vështirë. Janë të gjithë në humor dhe të angazhuar maksimalisht për t’u përgatitur sa më mirë për sprintin final të sezonit.

2 javë kohë përgatitje – Duhet të kishim më shumë kohë për stërvitje, por besoj se do të arrijmë një farë niveli për të përballuar me sukses pjesë ne mbetur të sezonit”, u shpreh kapiteni i “djemve të detit”.

Vendi i dytë – Çdo gjë që e lejon matematika, nuk është e paarritshme, por ne do të provojmë deri në fund për ta mbyllur sezonin në vendin e dytë, pasi vetëm Tirana është disi e shkëputur”, u shpreh Renato Arapi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

E ardhmja e portierit Gary Maley në Livingston është lënë në mëshirën e tifozëve në rrjete sociale, pasi që klubi e postoi një anketë ku

Ish-lojtari italian, Masimo Brambati, ka hapur polemika të shumta në Itali, teksa në një lidhje live në “Instagram” ditën e djeshme është

Federata Malteze e Futbollit ka organizuar një mbledhje për të vendosur në do të jepet apo jo titulli kampion për edicionin 2019-2020.

Barcelona i ka të qarta idetë për merkaton e kësaj vere. Blaugranat kërkojnë të ndërhynë në ato reparte ku kanë më shumë nevojë.

Ky sezon ka qenë i pafat për Lukas Bilian. Dëmtimet i kanë komplikuar situatën duke e lejuar të luajë vetëm në 7 raste.

Portieri argjentinas, Uilli Kabajero ka zbuluar se mori kërcënime me jetë, pas asaj gafe të bërë në Botërorin e Rusi 2018, kur tentoi të

Teuta është e gjitha e përqendruar te stërvitjet. Data e rifillimit të kampionatit po afron dhe në Durrës duan që të jenë gati.

Në një kohë kur Premier League mbetet në pritje për të mësuar datën zyrtare se kur do të rifilloj kampionati, ekipet po punojnë për sezon

Shtatë herë kampioni i botës në Formula 1, Michael Schumacher pësoi një aksident të rëndë në Alpet Zvicerane në janar të 2014-ës, ndërsa

Erblira Bici është një nga volejbollistet më të njohura shqiptare që luan në Itali.