Arapi: Llogaritë e kreut i bëjmë pas dy javësh

09/12/2019 - 12:40

Kapiteni i Teutës, Renato Arapi, deklaroi se fitorja ishte një detyrim për ekipin e tij ndaj qytetit të Durrësit, pas asaj që kaloi qyteti pas tërmetit.

Arapi thekson se dy ndeshjet e radhës do të jenë disi vendimtare për të ardhmen.

Renato, sa vlerë kishte kjo fitore për ju? 

Kemi kaluar një javë të vështirë. Kjo fitore është më e rëndësishmja e gjithë sezonit, për vetë situatën që ka kaluar ky qytet. Ishte një trepikësh i gjithi për Durrësin.

Riktheheni te fitoja pas 5 javësh… 

Shpresoj që të shoqërohet me shumë të tjera në vazhdim. Vuajtët shumë në pjesën e parë, pse ndodhi kjo? Luajtëm përballë një skuadre shumë të mirë dhe të organizuar, mos harroni. Ata u mbyllën në gjysmëfushë dhe kjo na e bëri disi të vështirë gjetjen e golit. Më pëlqeu grinta që tregoi ekipi deri në fund, e cila u shpërblye edhe me pikët.

Jeni -3 pikë nga kreu, do të tentoni për më shumë? 

E rëndësishme ishte fitorja. Për kreun ka ende kohë. Kampionati është i balancuar dhe të gjitha ekipet janë aty-aty. Dy ndeshjet e radhës do të jenë ato që do të ndajnë disa llogari, pasi luajmë me Kukësin dhe Partizanin.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas një aventure në Kanada me Montreal Impact, Blerim Xhemajli është gati të provojë një eksperiencë edhe në kampionatin kinez, ku kërkoh

Inter u ndal dje në një barazim 1-1 në transfertën ndaj Lecces, i dyti radhazi për zikaltrit, pas atij me Atalantën një javë më parë në “

Sulmuesi i Çelsit, Miçi Batshuaji është hedhur në gjyq nga ish e dashura e tij sepse nuk paguan shpenzimet mujore që i takojnë për vajzën

Juventusi mposhti me rezultatin 2-1 Parmën ditën e djeshme, në një ndeshje që ishte më e vështirë nga sa mendohej për bardhezinjtë. Prota

Albano Aleksi është një nga liderët e repartit të mesfushës së Teutës.

Karlo Ançeloti këmbëngul: do Emre Can tek Evertoni dhe bisedimet po marrin trajtën e duhur me drejtorin e sektorit teknik të Juventusit q

Leo Mesi nuk mrekullon vetëm në fushë, por edhe në jetën e përditshme.

Nikolo Zaniolo pësoi një dëmtim të rëndë dhe fatkeq në ndeshjen e javës së kaluar ndaj Juventus.