Arapi: Na lind e drejta të pretendojmë për titull, cilësia në kampionat s'është e lartë

21/10/2019 - 10:48

Kapiteni i Teutës, Renato Arapi beson se durrsakët të cilët kryesojnë renditjen, kanë pse të kërkojnë që të mbajnë këtë pozicion deri në fund të sezonit. Ai theksoi se ekipi e kishte treguar ndaj skuadrave më të forta se çfarë rendimenti kishte.

"Unë e kam provuar edhe herë të tjera dhe besoj që mund të jete momentale se nga java ne javë mund të ketë lëvizje, por është më e vështirë ta mbash se ta arrish. Shpresojmë që të vazhdojmë javë pas jave e ta mbajmë edhe më shumë. Sigurisht ne afrimet i kemi bërë cilësore, ishim të përgatitur dhe objektivi këtë vit ishte të synonim më shumë se Kupat e Europës e deri tani e kemi arritur.

Na lind e drejta të pretendojmë pse jo për titull duke parë se me rivalët nuk kemi pësuar humbje. Objektivi është tre vendet e para, duam që të jemi deri në janar në dy vendet e para që të ndërhyhet në merkato e shpresojmë të jenë blerje cilësore që të bëjnë diferencën. Cilësia në kampionatin shqiptar nuk është shumë e lartë, ndaj ekipet nuk kanë diferencë me njëra tjetrën se nuk ka cilësi sidomos në sulm", tha Arapi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Juventusi është kthyer në vitet e fundit në një nga skuadrat më të mira në botë, duke u kthyer padyshimnë favoritin kryesor për të fituar

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në mediat italiane. Bëhet fjalë për trajnerin e Kombëtares, Edi Reja!

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit, në një intervistë për “Corriere dello Sport”, ka folur veç të tjerash, edhe për të ardhmen

Përplasje mes Lionel Messit dhe Edinson Cavanit në miqësoren Argjentintë-Uruguai 2-2, e zhvilluar në Izrael.

Sulmuesi pësoi një dëmtim në ndeshjen e fundit me Liverpulin ndaj Sitit, dhe kjo e ka detyruar atë të qëndrojë larg fushave të blerta, du

Himni i Francës është vërshëllyer masivisht nga të gjithë të pranishmit në stadiumin e ri kombëtar.

Pas pauzës për shkak të Kombëtareve, do të rikthehet këtë fundjavë Kategoria Superiore, teksa do të zhvillohen përballjet e javës së 13-t

E godet topin me aq forcë sa mundej, por këput një ndriçues në tribunë, që për pak mund të kishte shkaktuar ndonjë viktimë mes tifozëve.

Ka luajtur që në fëmijëri te Vllaznia dhe kontributi i tij nuk do të harrohet, por Uendi Vecaj tashmë luan për Teutën.

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar në mediat italiane. Bëhet fjalë për trajnerin e Kombëtares, Edi Reja!