Arapi: Shokët më thonë jam bërë si Sulo

25/03/2020 - 12:20

Renato Arapi ka folur në një lidhje direkte për “Fan Zone” ku ka folur për situatën aktuale.Mbrojtësi i Teutës u shpreh se Koronavirusi është një sprovë, e cila do të kalohet nga të gjithë, duke treguar se si e kalon edhe kohën i izoluar në shtëpi.

“Për shkak të qethjes që kam bërë tani shokët më thonë si Sulo. Koronavirusi është një sprovë dhe do ta kalojmë të gjithë së bashku.

E kaloj kohën duke luajtur me fëmijët, duke parë filma dhe duke parë kronika sporti. Jemi munduar të bëjmë stërvitje individuale. Ndërprerja? Në këtë moment nuk i shërben askujt, tani nuk mendohet shumë për sportin pasi është një situatë e pazakontë.”, u shpreh Arapi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Qeveria italiane mendon të shuajë polemikat që kanë shpërthyer mes klubeve të Serisë A në lidhje me rikthimin në stërvitje të futbollistë

 Në qershorin e vitit të kaluar një aksident fatal me makinë i mori jetën ish-futbollistit të Arsenal, Real Madrid e Seviljes, Hoze Anton

Futbolli është pezulluar pothuajse në të gjithë botën, për shkak të Koronavirusit, me vetëm pak shtete ku luhet ende. Të shumta janë dile

Në këto ditë të vështira karantinimi, klubi letonez i Rigës, iu ka kërkuar futbollistëve që të zgjedhin 5 gjërat e tyre të preferuara që

Lorenco Vila është i izoluar në shtëp si çdo futbollist tjetër në këtë situatë ku ndodhet vendi.

Pavarësisht shpresave të shumta për të fituar pafajësinë, piloti italian i skuadrës së Aprilias, Andrea Iannone mori një goditje të rëndë

Ndërsa pandemia e koronavirusit po gjunjëzon të gjithë botën, FIFA vrapon për të shpëtuar futbollin.

Ish-presidenti i Marsejës, Pape Diof, u nda nga jeta ditën e djeshme, në moshën 68-vjeçare, pasi u infektua me koronavirus.

Këshilltari i ekipit të Formulës 1 Red Bull, Racing Helmut Marko i propozoi pilotëve të skuadrës austriake për t’u infektuar me koronavir