Arbitri që “mbylli” karrierën për 500 euro

10/07/2018 - 15:05

Arbitri Aden Marwa përjashtohet përjetë nga të gjitha aktivitetet futbollistike.

Konfederata Afrikane e Futbollit konfirmoi dënimin për arbitrin kenian që përpara disa javësh u kap teksa merrte një ryshfet prej 500 eurosh.

Ishte një gazetar i BBC ai që e demaskoi arbitrin teksa ishte paraqitur si një drejtues i Federatës Ganeze dhe korruptoi arbitrin me këtë shifër.

Marwa nuk u mendua dy herë, por e pranoi ta merrte ryshfetin, një veprim që i kushtoi shtrenjtë.

Përpara një muaji FIFA e kishte përzgjedhur Aden Marwan si një prej arbitrave që do të gjykonte në Botërorin e Rusisë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Askush si ai. Kristiano Ronaldo vazhdon të thyejë rekorde të njëpasnjëshme.

Leo Messi ka pësuar një frakturë në kockën e krahut të djathtë dhe do të qëndrojë për 3 javë larg fushave.

Marc Marquez është shpallur sot kampion bote në Moto GP për sezonin 2018-2019, titulli i shtatë kampion në karrierën e pilotit

Pas një pritjeje të gjatë, më në fund UEFA ka marrë nga Gjykata e Arbitrazhit Sportiv dosjen e Milanit.

Dy ekipe durrsake në krye të renditjes së Superligës në basketboll për meshkuj pas ndeshjeve të javës së 4-t.

FSHF-ja i kishte bërë vlerësim maksimal ndeshjes Laçi-Teuta, që u luajt në fushën asnjanëse të Elbasanit.

Teuta i shkaktoi humbjen e parë Laçit në këtë sezon të Superiores dhe mori fitoren e dytë radhazi, ndërsa trajneri Blendi Shkëmbi nuk e f

Manchester United kishte përmbysur rezultatin dhe po fitonte 1-2 në fushën e Chelsea, por në minutën e 6 shtesë të ndeshjes, Ross Barkley

Gerhard Progni u zgjodh lojtari më i mirë i ndeshjes Laçi-Teuta, teksa asistoi për golin e parë dhe shënoi golin e dytë.

Real Madrid ka humbur në “Santiago Bernabeu” me Levanten, duke u zhytur edhe më thellë në krizë.