Arrihet akordi, Milani shet sulmuesin e parë

21/07/2019 - 21:03

Milani ka nevojë urgjente të shesë disa lojtarë para se të bëjë ndonjë investim madhor dhe tashmë duket se është pranë përfundimit operacioni i parë në dalje.

Sipas asaj që raporton Sportmediaset, Milani ka gjetur marrëveshjen me Monakon për shitjen e sulmuesit Andre Silva.Portugezi, i cili luajti i huazuar te Sevilla sezonin e shkuar, ishte me kuqezinjtë në Amerikë për turneun miqësor veror, por tashmë është nisur menjëherë për në Europë.

Milani do të marrë 30 milionë euro, perfshire bonuset. Gjithçka me regji të agjentit Zhorzh Mendesh, i cili ka marrë përsipër të sistemojë sulmuesin dhe të gjejë një tjetër lojtar niveli për Milanin.

Klubi kuqezi dëshiron Korrea të Atletiko Madridit dhe ofron deri në 40 milionë euro, por pritet takimi i Paolo Maldinit me drejtuesit e klubit madrilen.Ndërkaq, edhe Patrik Kutrone ka ofertë nga Ulvërhempton, por ende nuk është bindur. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kristiano Ronaldo bëhet shpesh herë protagonist si në fushën e futbollit ashtu edhe jashtë saj.

Kontrata e Sebastian Vettel me Ferrarin është e vlefshme edhe për një vit, pra skadon në fund të vitit 2020, por gjermani nuk e ka të qar

Teuta ka arritur të fitoi derbin ndaj Goga Basket.

Gjykata Civile e Milanos ka dënuar firmën e njohur të veshjeve Dolce & Gabbana srl që t’i paguajë Diego Armando Maradonës 70 000 euro

Kukësi-Teuta është gjithmonë një ndeshje me emocione dhe rezultate të paparashikueshme, qoftë kur është luajtur në Durrës, e gjithashtu n

Protagonist i padiskutueshëm për kthesën e Teutës ishte një 20- vjeçar.

Teuta provoi edhe një herë entuziazmin e një takimi të fituar, një ndjenjë e cila i mungonte nga data 18 tetor dhe e bëri në një çast shu

Sot po luhen ndeshjet e fundit të Uefa Youth League (Championsi i të rinjve) sa i përket fazës së grupeve.

Çdo e keqe e ka një të mirë edhe për Carlo Ancelottin i cili vetëm pak orë pas shkarkimit nga stoli i Napolit mund ta shohë veten në pank

Tifozët ëndërronin prej vitesh të shihnin një sërish një derbi në ish mitikun “Qemal Stafa”, mbi të cilin u ndërtua një impiant i ri mode