Ashley Young vjen tek Interi!

17/01/2020 - 15:29

Është Ashley Young përforcimi i parë për Interin e Antonio Contes në merkaton e dimrit. Një emër me peshë që me eksperiencën e tij do të mundohet të ndihmojë zikaltrit për të zbritur Juventusin nga froni i Serie A në këtë sezon.

Pas Romelu Lukakut dhe Alexis Sanchez një tjetër lojtar lë Manchester United për Interin. 34-vjeçari i cili luan si anësor i majtë por mund të përshtatet edhe i djathtë edhe pse te Djajtë e Kuq mbante në krah shiritin e kapitenit vendosi të largohet nga skuadra e Solskjaer për t’iu bashkuar anijes së Antonio Contes.

Edhe pse kishte vetëm 6 muaj kontratë, United nuk e ka lënë të lirë, por Interi ka paguar 1,5 milionë euro për kartonin e Young ndërsa 500 mijë euro të tjera do të shkojnë në formë bonusi në rast se Interi fiton kampionatin. Young këtë të premte do të kryejë vizitat mjekësore ndërkohë që pritet të firmosë për 1 vit e gjysmë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Cristiano Ronaldo hyn në historinë e Serisë A.

Kategoria Superiore ka mbyllur dje javën e 23 të saj, me disa rezultate interesante dhe plot gola.

Tajson Fury është kampioni i ri i botës në peshën e rendë, pas fitores që mori ndaj Deontei Uajlder, me KO teknik, në raundin e shtatë, n

Marash Kumbulla është padyshim lojtari më i vlefshëm i Veronës dhe në Itali, por jo vetëm flasin vetëm për aftësitë e mëdha dhe pjekurinë

Frika për shpërthimin e epidemisë së koronavirusit e ka detyruar qeverinë italiane të kërkojë ndërprerjen e të gjitha aktiviteteve sporti

Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës përmes një komunikate për media ka thënë se është “i tronditur me lajmin e mësuar

Reagim i ashpër i Kryemistrit të Shqipërisë, Edi Rama, për thyejen stolave të shumtë në stadiumin modern “Air Albania” nga tifozët e Tira

Skënderbeu dhe Teuta kanë dhuruar një ndeshje spektakolare me plot pesë gola të shënuar.