Askush si Ronaldo, portugezi thyen një tjetër rekord

21/10/2018 - 19:27

Askush si ai. Kristiano Ronaldo vazhdon të thyejë rekorde të njëpasnjëshme. Këtë herë arriti të bëhet lojtari i parë që arrin 400 gola në pesë kampionatet kryesorë në Europë. Ai lë pas Leo Mesin, i cili është ndalur në kuotën e 390 golave.

Ylli portugez u transferua këtë merkato nga Reali i Madridit te Juventusi dhe pas vështirësive në fillimin e sezonit tani ka nisur të shkëlqejë dhe të udhëheqë “Zonjën e Vjetër”.

Megjithatë, goli i djeshëm nuk shërbeu për fitoren.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Reali i Madridit i shpëtoi turpit në minutat e fundit ditën e djeshme në Ligën e Kampioneve, teksa arriti të barazojë 2-2 Myshengladbahun

Lajm i madh për futbollin shqiptar.Bojkotit mesa duket po i vjen fundi dhe për këtë një sinjal e ka dhënë Federata Shqiptare e Futbollit

Probleme për ish-mesfushorin e Kombëtares, Jurgen Gjasula.

Koronavirusi ka shpërthyer keq te skuadra italiane e Rexhianës, e cila militon në Serinë B.

Kombëtarja shqiptare e futbollit do të zhvillojë një miqësore vëllazërore me Kosovën më 11 nëntor 2020, datë kur më herët ishte njoftuar

Rubin Hebaj nuk u jep rëndësi rekordeve personale, por e ka të qartë se prej tij priten golat.

Nuk do të ketë sfidë Lionel Messi kundër Cristiano Ronaldo.

Pas një vere të trazuar, karakterizuar nga kriza me Leo Messi, Barcelona zhytet në kaos pikërisht në vigjilje të sfidës së Champions Leag

Presidenti i FIFA-s Gianni Infantino ka rezultuar pozitiv me Covid-19.