“Aventurë e re? Po”, Mauro Ikardi flet për të ardhmen e tij

23/08/2019 - 15:29

Mauro Icardi është padyshim një nga emrat më të spikatur të merkatos së kësaj vere. Ndërsa po afrohet data e fundit, kur mund të bëhen transferime në futboll, rritet edhe ankthi se cila do të jetë lëvizja e tij “in extremis”.

Pasi ka dalë jashtë planeve teknike të Interit kohë më parë, ish-kapiteni zikaltër është një nga elementët më të vlefshëm të merkatos dhe nuk është rastësi që ende përflitet për transferime të mundshme në klube të mëdha si Juventus apo Napoli.

Icardi, ndërkohë, përpiqet të mos e humbasë qetësinë e tij. Të enjten në mbrëmje mori pjesë me shokët e tij në një “aheng” të organizuar nga Lautaro Martinez për ditëlindjen e 22-të.

Maurito dhe gruaja e tij, agjentja Wanda Nara, dukeshin jashtëzakonisht të qetë dhe madje postuan foto të ngjarjes. Duke lënë hotelin në qendër të Milanos, ku e festoi ditëlindjen Martinez, ata thanë shumë pak fjalë, që mund të parashikonin lajme të rëndësishme.

I rrethuar nga gazetarët, pyetjes nëse po fillon një aventurë të re, ai iu përgjigj me një “po”. Pastaj, kjo u përsërit nga bashkëshortja e tij”: “Ai tha po”.

Sigurisht, nuk ka ngelur asgjë tjetër për të kuptuar nëse prapa kësaj përgjigjeje pohuese parashihet diçka apo ishte thjesht sarkazmë. Ndërkohë, emri i tij vazhdon të jetë në qendër të shumë zërave. Sipas asaj që është shkruar ditët e fundit nga mediat italiane, Juventusi vazhdon të jetë destinacioni i tij i preferuar, por Interi duket se nuk dëshiron ta dorëzojë ish-kapitenin te bardhezinjtë. Napoli ka bërë hapa konkretë për blerjen e argjentinasit, por pa mundur ta bindë lojtarin deri më tani.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ditën e djeshme u zhvillua derbi turk mes Fenerbahces dhe Galatasarayt.

Sfida e kthimit e raundit të 1/8-ave mes Inter dhe bullgarëve të Ludogorets do të luhet të enjten e ardhshme në San Siro siç është në pro

Massimo Moratti në një intervistë për mediat italiane foli për periudhën që ka qenë president i Interit, për ecurinë zikaltërve në këtë s

Numri i viktimave nga Coronavirusi është rritur në Itali dhe emergjenca ka kapur kufirin maksimal.

Shqipëria në basketboll për meshkuj ka arritur të marrë fitoren e parë në eleminatoret e botërorit 2023.

Martin Breithueit ishte një nga sukseset e skuadrës së Setienit përveç fitores bindëse ndaj Eibarit.

Cristiano Ronaldo hyn në historinë e Serisë A.

Kategoria Superiore ka mbyllur dje javën e 23 të saj, me disa rezultate interesante dhe plot gola.

Tajson Fury është kampioni i ri i botës në peshën e rendë, pas fitores që mori ndaj Deontei Uajlder, me KO teknik, në raundin e shtatë, n

Marash Kumbulla është padyshim lojtari më i vlefshëm i Veronës dhe në Itali, por jo vetëm flasin vetëm për aftësitë e mëdha dhe pjekurinë