Bale rikthehet tek Tottenham

17/09/2020 - 16:54

Gareth Bale do të rikthehet te skuadra e Tottenham Hotspur.

Sulmuesi uellsian është në prag të largimit nga Real Madrid dhe rikthimit te ish skuadra e tij nga Premierliga, ka njoftuar Fabrizio Romano nga "Sky Sport".

"Marrëveshja është duke u afruar, detajet e fundit të saj janë duke u realizuar. Bale tashmë u ka thënë bashkëlojtarëve të tij se do të transferohet në Tottenham", shkroi Romano në Twitter.

Bale nuk zë vend në planet e trajnerit Zinedine Zidane në Real Madrid dhe është i mirëseardhur në Tottenham te Jose Mourinho.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Dy muaj pasi përfundoi dënimin në Paraguaj, Ronaldinjo është infektuar me COVID-19.

Një hap tjetër në historinë e Formula 1 për Lewis Hamilton. Me fitoren në Portugali britaniku koleksionon fitoren e 92-te duke kaluar edh

Khabib Nurmagomedov siguroi një fitore mahnitëse ndaj Justin Gaethje në duelin kryesor të UFC 25, me luftëtarin amerikan që u dorëzua në

Italia do i rikthehet ndeshjeve të futbollit pa tifozë.

Cristiano Ronaldo vijon t’i mungojë fushave të futbollit për shkak se vijon të jetë i infektuar me COVID-19.

Pasi njoftoi tërheqjen nga futbolli i luajtur, Daniele De Rossi ka vendosur t’i futet rrugës së trajningut dhe po vijon të studiojë e të

Aventura e Blerim Xhemajlit në Kinë përfundon pa nisur, ose më sakëtsisht pas 8 muajsh të çuar dëm.

Pas vendimit drastik për mbylljen e stadiumeve, për shkak të pandemisë, tifozët holandezë, kishin gjetur një mënyrë tjetër komode për t’i

Futbollisti i Teutës, Fabian Beqja u detyrua t’i nënshtrohej ndërhyrjes kirurgjikale pasi pësoi një dëmtim.

Me Zhoze Murinjon nuk ka rrugë të mesme, ose e dashuron, ose e urren. Kjo vlen edhe për lojtarët që kanë punuar me të.