Balotelli mesazh Di Biagios: Në kombëtare do të vija me vrap!

Postuar: 13/03/2018 - 12:17

Mario Balotelli i dërgon një mesazh trajnerit në emergjencë të Italisë Di Biagio, për dy ndeshjet miqësore me Argjentinën dhe Anglinë. Sulmuesi i Nices në kampionatin francez është i gatshëm për të dhënë kontributin e tij në ringritjen e të kaltërve pas eliminimit nga Suedia në play off-in e botërorit.

“Unë e dashuroj kombëtaren dhe do të vija më vrap nëse më thërrasin. Dy trajnerët që nuk më kanë grumbulluar janë Conte, i cili ka patur të drejtë sepse nuk luaja, dhe Ventura, që ka patur arsyet e tij, por që unë nuk i kam kuptuar.”27-vjeçarit i përfundon në verë kontrata me skuadrën franceze, por ende nga Seria A nuk janë shfaqur skuadra të gatshme për ta mirëpritur.

Pyetjes se cili është sekreti i formës së tij, Balotelli iu përgjigj: “Qetësia që kam gjetur në shtëpinë time përkrah një personi të veçantë. Vitet e fundit pata disa probleme fizike që tani i kam kaluar. Po tregoj formë të mirë sepse, e përsëris, kam gjetur qetësinë në shtëpi, ndërsa puna është e njëjtë.”

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

   Skuadra italiane Vicenza Virtus është vënë në qendër të kritikave pasi zëvendësoi djemtë që kapin topat pas porte me adoleshente gjysm

   Skena të frikshme u kapën nga kamerat amatore në Meksikë para ndeshjes derbi mes Tigres dhe Monterrey, ku një tifoz mbeti thuajse i vd

Interi do të ketë një mungesë të rëndësishme në sfidën ndaj Fiorentinës, pikërisht trajnerin Luciano Spalletti i cili nuk do t’i përcjell

Zbulohen votat e trajnerit dhe kapitenit të Shipërisë për çmimet “The Best” të FIFA-s.

Ish-trajneri i Shqipërisë Gianni De biasi ka udhëtuar drejt Armenisë ditët e fundit me qëllimin për të biseduar me presidentin e Federatë

Ish-trajneri i Shqipërisë Gianni De biasi ka udhëtuar drejt Armenisë ditët e fundit me qëllimin për të biseduar me presidentin e Federatë

Tri ndeshje në katër ditë rezervon kalendari për durrsakët, të cilët e nisin pikërisht të mërkurën për Kupë me Turbinën, më pas të shtunë

Pesë pikë në po kaq javë, dy gola të shënuar dhe 4 të pësuar janë shifra që nuk i shkojnë për shtat ambicieve dhe lojës së treguar nga Te

 Luka Modric është shpallur lojtari më i mirë i FIFA-s.