Barcelona do “yllin” e Liverpoolit, ofron Coutinhon dhe 89 milionë stërlina

25/02/2020 - 14:57

Sadio Mane verën e ardhshme mund të jetë goditja e madhe e Barcelonës në merkato. Sikurse raporton britanikja “Mirror”, klubi katalan e ka gjetur edhe formulën për të mbërritur te sulmuesi senegalez, autor i golit të fitores 3-2 në sfidën e së hënës në mbrëmje mes Liverpoolit dhe West Hamit.

Drejtuesit “blaugrana” do ta përfshijnë Manenë në bisedimet për kthimin e Philippe Coutinhos në “Anflield Road”. Braziliani vlerësohet 145 milionë stërlina (shumë për të cilën kampionët në fuqi të Spanjës arritën marrëveshjen për ta blerë nga Liverpooli) dhe nëse përveç kartonit të tij do të shtojnë edhe 89 milionë stërlina, atëherë do të plotësohej shifra 225 milionë euro, që është edhe klauzola e largimit në kontratën e Manesë.

Vlera aktuale e sulmuesit të përfaqësueses së Senegalit, sipas Transfermarkt është 135 milionë stërlina, por kryesuesit e Premier League-s as që kanë ndërmend të shesin (s’mund të bëjnë asgjë nëse paguhet klauzola e largimit).

Mane po zhvillon një sezon të jashtëzakonshëm me Liverpoolin, teksa në 34 ndeshje në total ka shënuar 17 fola dhe ka dhënë pasime vendimtare.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Bayerni i Mynihut, udhëheqësi aktual i Bundesligës, njoftoi zyrtarisht se ka vendosur të rinisë stërvitjen (sot), megjithëse ushtrimet do

Drama e koronavirus trondit Pep Guardiolën.

Pezullimi i futbollit për shkak të Koronavirusit, ka sjellë probleme të shumta edhe në anën financiare të shumë ekipeve, që tashmë nuk ka

Gjysma e lojtarëve të skuadrës së Teutës çdo ditë i sheh që të stërviten sipas një plani që ka përcaktuar trajneri Edi Martini, me përjas

Vazhdojnë të shtohen rastet e mjekëve që besojnë se ndeshjet e UEFA Champions League në muajin mars ishin si “bomba shpërthyese” për përh

Gjysma e lojtarëve të skuadrës së Teutës, çdo ditë, me përjashtim të fundjavës i sheh që të stërviten sipas një plani që ka caktuar trajn

Wilson Kipsang, ish-mbajtësi i rekordit botëror në maratonë dhe fitues i medaljes sw bronztw nw Olimpiadwn “Londër 2012”, u arrestua për

Pesëmbëdhjetë tifozë të Indipendiente Medelin, që kishin shkuar në Argjentinë për të ndjekur ndeshjen e 11 marsit kundër Boka Juniorsit t