Bartomeu sulmon Sitin, Guardiola kundërpërgjigjet: S'duhet të spiunojnë, mos flisni shumë se të gjithë jeni…

20/02/2020 - 16:15

Një nga lajmet më të diskutuara kohët e fundit në futboll, është pikërisht dënimi i Mançester Sitit, me dy vite përjashtim nga kupat e Europës, për shkak të shkeljes së Fair Play Financiar.

Pikërisht i kënaqur me këtë dënim të Sitit është shfaqur presidenti i Barcelonës, Josep Maria Bartomeu. Ky i fundit në një intervistë të dhënë është shprehur:

“Bracelona është një klub me traditë, me parime demokratike dhe liri të shprehjes. Falënderojmë UEFA-n për zbatimin e rregullave të Fair Play Financiar. Ne në këtë klub e zbatojmë atë dhe takohemi rregullisht me UEFA-n për të folur për këtë. Ne i falënderojmë ata për gjërat me mira që po bëjnë në futboll.”, u shpreh Bratomeu.

Nuk ka munguar as reagimi i trajnerit të Sitit, Pep Guardiola, i cili pas ndeshjes së djeshme me Uest Hemin, u shpreh se të gjitha ekipet janë të përfshira në këtë.

“Ata më njohin mua dhe nuk ka nevojë të spionojnë. Nëse janë të kënaqur me denimin tonë, unë i them Bartomeut se ka edhe dy apelime. I kërkoj njerëzve të besojnë në atë që ka bërë ky klub. Unë doja t’i thja Barcelonës që të mos flasin shumë, pasi të gjithë janë të përfishirë në këto situata. Ne do të apelojmë dhe shpresojmë të luajmë kundër Barçës në Champions.”, ishte reagimi i Guardiolës.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Me  merkaton e verës që po afron, skuadrat evropiane po bëjnë gati planet për lëvizjet e tyre.

Mesfushori i Kombëtares së Shqipërisë dhe kapiteni i Paderbornit, Klaus Gjasula, ka një pikë të dobët: kartonët e verdhë!

Panathianaikos nuk u ndahet futbollistëve shqiptarë.

Ndalimi i grumbullimeve në kohën e koronavirusit është diçka e ndaluar nga autoritetet shëndetësore në mbarë botën.

Milani po shton presionin për Denzel Dumfries dhe sipas mediave italiane është ekipi favorit për të firmosur me holandezin.

Nik Kirgios, është padyshim një nga tenistët më funny në historinë e këtij sporti tepër popullor.

Një ngjarje e turpshme ka tronditur botën e futbollit në Angli.

Tashmë temperatura në qytetin bregdetar sa vjen e rritet, por Teuta i është rikthyer fushës.