Befason Maradona, kërkon të marrë drejtimin e Mancester United

05/06/2019 - 12:02

Befasuese, por e vërtetë. Diego Armando Maradona, në një intervistë të fundit për “FourFourTwo”, hedh kandidaturën për postin e trajnerit të Manchester United.

“El Pibe de Oro”, i cili aktualisht drejton Dorados në Meksikë, ka një dëshirë të çmendur për të qenë trajner i “Djajve të Kuq”.

Nëse Manchester United ka nevojë për një trajner, jam njeriu i duhur që bën për ta. Çfarë do të ketë menduar vallë Ole Gunnar Solskjaer, kur e ka lexuar këtë deklaratë? Legjenda argjentinase gjithmonë ka krijuar lajm, por këtë herë ndoshta e ka ekzagjeruar pak.

“Ata shesin shumë bluza në të gjithë botën, por duhet të fitojnë trofe. Unë mund t’u jap një dorë. Manchester United ka qenë gjithmonë klubi im i preferuar në Angli, ka patur lojtarë të mëdhenj dhe një skuadër të madhe me Alex Ferguson, por më duhet ta pranoj se aktualisht City është më lart.

Këtë vit më ka pëlqyer Ander Herrera, por jo aq shumë Paul Pogba. Kam luajtur në “Old Trafford” në Kupën e Kupave në edicionin in 1983-’84. Tifozët ishin të jashtëzakonshëm, më dukej sikur ishte “Bombonera.”

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Erjon Beu është nga ata durrsakë që kur dëgjon për arritjet dhe sukseset e tyre jashtë vendit, bën të ndjehet krenar çdo bashkatdhetar.

Dalja e Britanisë së Madhe nga Bashkimi Europian po afron dhe pasojat e saj do t’i ndjejë edhe futbolli.

Gabriel Barbosa prej janarit të këtij viti, luani huazuar nga Interi te klubi brazilian i Flamengos.

Marash Kumbulla është një nga realitetet më të bukura të Serisë A dhe sigurisht që duke parë shpërthimin e talentit shqiptar, edhe klubi

Shqipëri-Francë do të jetë ndeshja e parë zyrtare dhe inauguruese në stadiumin më të ri në vendin tonë, në “Arenën Kombëtare” të kryeqyte

Sherif Kallaku vazhdon të tregohet gjithnjë e më shumë vendimtar me fanellën e Teutës, duke shënuar gola të rëndësishëm për durrsakët.

Mesfushori i Teutës, Arbër Çyrbja, shkëlqeu në ndeshjen e djeshme, ndërsa i mungoi vetëm goli.

Mund të humbasësh, por fiton përgëzimet e presidentit, si në rastin e ekipit të Flamurtarit, që u duartrokit në fund të ndeshjes nga Sina

I kënaqur për pikët por edhe për lojën që zhvilloi skuadra e tij në pjesën e dytë.

Teuta bën detyrën, mposht 1-0 Flamurtarin e vendit të fundit në Elbasan Arena dhe ngjitet përkohësisht e vetme në krye të Kategorisë Supe