Begeja: Fitore shprese, lojtarët e ndjejnë përgjegjësinë

Postuar: 16/04/2018 - 15:28

Mjaft i lumtur dhe i kënaqur me fitoren është shfaqur trajneri i Teutës, Gentian Begeja, që pranoi se skuadra ka rritur angazhimin në fushë ne lojës.

Një sukses shumë i rëndësishëm që ju jep frymëmarrje…

Begeja: Unë e kam thënë edhe më herët se kjo ndeshje kishte një specifikë të veçantë, sepse luanim kundër një rivali direkt. Ky 3-pikësh na jep më shumë shpresë dhe besim, por ende nuk jemi të qetë, pasi duhen ende shumë pikë, për të synuar mbijetesën.

Si e keni riparuar mbrojtjen, që nuk pëson më?

Begeja: Mendoj se merita nuk është vetëm e repartit të mbrojtjes, por e të gjithë skuadrës. Lojtarët janë më të vetëdijshëm për situatën ku ndodhemi dhe më kërkuesë e këmbëngulës në fushë, ndaj edhe rezultatet po shihen.

Javët e fundit Teuta ka ecur me hap Europe. Keni keqardhje që nuk e morët më herët klubin?

Begeja: Në fakt skuadra e Teutës u ndërtua që në fillim për të synuar Europën, por ndodhën shumë situata aspak të këndshme, që na çuan në këtë situatë të keqe. Tani do të duhet të luftojmë shumë për të mbijetuar, pasi do të jetë një duel i fortë me Kamzën dhe Vllazninë.

Keni marrë pikë në ndeshjen e fundit, por golat kanë ardhur nga mbrojtja…

Begeja: Në fakt kjo është e vërtetë, por më duhet të evidentoj se si Latif, ashtu edhe Dediç, kanë bërë ndeshje shumë të mira dhe i janë përgjigjur angazhimit të skuadrës. Shpresoj që në javët në vijim, lojtarët e sulmit të gjejnë edhe golat, për të qenë më të qetë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Teuta pësoi një humbje të rëndë në Vlorë duke u shpërfytyruar nga Flamurtari, që i shënoi tre gola, ndonëse durrsakët ishin të parët që k

   Duket se ka ardhur fundini aventurë së Mario Balotelit në Francë me skuadrën e Nizza.Sulmuesi italian që ka një kontratë të vlefshme d

   Edhe pse ka shumë skuadra të interesuara për të marrë sulmuesin uellsian Gareth Bale asnjë nuk është afruar dhe nuk ka bërë një ofertë

   Boksieri nga Peja, Senad Gashi e ka humbur ndeshjen e tij të radhës në mënyrë aspak të drejtë, duke u skualifikuar.Boksieri shqiptar g

   Antonio Conte nuk do të largohet nga detyra e trajnerit të Chelsea, pasi paga e lartë që trajneri italian ka me “blutë” e Londrës ndër

   Xhenaro Gatuzo nuk i shmanget përgjegjësive kurrsesi, por në të njëjtën kohë ai është i acaruar me mënyrën sesi skuadra e tij e menaxh

   Disa persona të dyshuar për terrorizëm u ndaluan nga policia sekrete ruse në dy qytete, ku do të zhvillohen ndeshje të kampionatit bot

Me Roberto Mancinin gjithmonë e më pranë stolit të Kombëtares Itlaiane, drejtuesit e Zenitit të Shën Petërburgut hedhin sytë nga ish-traj

Në prag të kryesfidës së Serisë A, mes Juventusit dhe Napolit, që do të luhet të dielën në mbrëmje në ‘Allianz Stadium’, vëmendja ndaj kë

Në muajt e fundit u diskutua shumë për mundësinë e largimit të Cristiano Ronaldos nga Reali i Madridit, por mesa duket gjërat kanë ndrysh