Bum shitjesh për bluzën e re të Milanit, ja shifrat në 3 ditët e para

01/08/2020 - 16:35

Uniforma kuqezi, e zbuluar zyrtarisht të martën dhe e frymëzuar nga historia arkitekturore e qytetit të Milanos, ka marrë komplimente të shumta nga tifozët në rrjetet sociale, por në të njëjtën kohë kjo është konfirmuar edhe nga fluksi shumë i madh i shitjeve: +1700 për qind blerje sesa fanella e sezonit të kaluar, në 3 ditët e para.

Sigurisht që edhe mbërritja e Zlatan Ibrahimoviçit ka ndikuar jo pak, duke qenë se suedezi ishte një prej imazheve të prezantimit të bluzës së re kuqezi, duke dhënë një sinjal se gjiganti i sulmit mbetet i lidhur dhe do qëndrojë për të paktën një tjetër sezon me “Djallin”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ndonëse kontratat e tij me Teutën tashmë ka përfunduar, në një prononcim për mediat shqiptare në Maqedoninë e Veriut, Bazhe Todorovski du

Pak ditë më parë mediat italiane raportuan se babai i Lionel Messit, Jorge Messi ka blerë një apartment në rrugën Joe Viale, shumë pranë

Në Itali fitoi titullin kampion për të nëntin sezon radhazi, por në Europë, Juventusi tregoi sërish se i mungon diçka për të fituar, pasi

Samir Handanoviç mbetet e tashmja për rolin e portierit të Interit, por në ambientet zikaltër po reflektojnë edhe mbi të ardhmen.

Klaus Gjasula është një nga lojtarët shqiptarë më të përfolur gjatë sezonit të sapo mbyllur.

Maurizio Sarri nuk është më trajneri i Juventusit.

Është gjithmonë e vështirë të gjesh fjalët e duhura për të treguar se si ndihet një futbollist që sapo është ngjitur në majën e podiumit.

Deri në 15 milionë paund do të arrijnë në total shpërblimet e lojtarëve të Mançester Sitit në rast të një triumfi në Champions këtë sezon