Ceferin: Ndërtimi i futbollit nis nga infrastruktura, Shqipëria e mbushur me talent

17/11/2019 - 19:23

Presidenti i UEFA-s, Aleksander Ceferin ka dalë në një konferencë zyrtare, ku foli rreth impiantit "Air Albania Stadium" dhe përparimit të futbollit shqiptar në vitet e fundit.

"Kam qënë edhe më parë këtu. Përmirësimi i ekipeve vijon nga infrastruktura dhe besoj se do të jetë një sukses. Gjithashtu, unë nuk doja që të shprehesha vetëm për këtë impiant, por falenderime edhe për FSHF dhe marrëdhënien me Armand Dukën. Normalisht gjithçka nis me infrastrukturën, por ato që do të shtoj është që në kampionatet e vogla duhet të jenë më të forta, pasi lojtarët nuk do largohen shpejt. Për më tepër them se futbolli shqiptar ka marrë kursin e drejtë dhe jo atë të gabuar. Mendoj se me talentet që ka, Shqipëria nuk do të kalojë vetëm një raund kualifikimi, por edhe më shumë. Nuk mund të jap dot premtime, pasi votimi është transparent. Në të ardhmen besoj se do të ndodh, por nuk është korrekte nga ana ime që ta them një gjë të tillë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kapiteni i Teutës, Renato Arapi, deklaroi se fitorja ishte një detyrim për ekipin e tij ndaj qytetit të Durrësit, pas asaj që kaloi qytet

Juventus pësoi humbjen e parë sezonale mbrëmjen e të shtunës ndaj Lazios, me rezultatin 3-1 me përmbysje, gjë që i ka lënë një shije të h

Ka ndërruar jetë në moshën 77-vjeçare një nga mësueset më të nderuara të Durrësit dhe ish-kampionja kombëtare e ping pong-ut, Ver

U  ktheu sadopak buzëqeshjen tifozëve durrsakë, të cilët kanë përjetuar ditë shumë të vështirë për shkak të termetit shkatërrues të 26 në

Trajneri i Teutës, Bledi Shkëmbi, sqaroi pse festoi në një mënyrë që nuk e ka bërë kurrë më parë, por edhe për tema të ndryshme.

Mesfushori i Manchester Unitedit, Fred, ka thënë se incidentet raciste, si abuzimet që u drejtuan te ai nga disa tifozë të Manchester Cit

Juventusi pësoi dje në mbrëmje disfatën e parë sezonale, teksa u mposht në “Olimpico” të Romës me rezultatin 3-1 nga Lacio.

Ndeshja Teuta-Skënderbeu është ngjarja e parë që përpiqet të rikthejë në shinat e së përditshmes një qytet të rrënuar nga dhimbja pas tër

Gjatë mërkatos së janarit Interi do të përforcohet me disa lojtarë, të cilët do i vijnë në ndihmë Kontes për vazhdimin e sezonit shumë im