Çelsi nuk e lëshon Sarrin

12/06/2019 - 12:30

Kur të gjitha mediat italiane e bëjnë fakt të kryer kalimin e Sarrit te Juventusi, media britanike “The Sun”, i ka befasuar të gjithë, me lajmin se Çelsi kërkon të mbajë italianin.

Maurisio Sarri u vu shumë në dyshim gjatë gjithë sezonit, por mbyllja bëri drejtesit e Çeslit, të kuptojnë potencialin e vërtetë të italianit.

Mësohet se drejtuesit kanë bërë një tentativë për të mbajtur Sarrin, e cila nuk e ka bindur atë. Vendi i tretë në kampionat dhe kupa e Ligës së Europës, “ëmbëlsuan” drejtuesit e “Bluve”, të cilët duan ta mbajnë në Londër.

Pritet me interes dita e nesërme, e cila sipas italianëve do të jetë dita e zyrtarizmit të Sarrit te Juventusi.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pep Guardiola ka pranuar humbjen në garën e titullit të Premierligës.Skuadra e tij e Manchester Cityt ishte në gjendje vetëm të barazonte

Daniel Lekndreaj është basketbollisti më i ri i Goga basket. Ai ka ardhur nga Partizani, ndërsa tani do mbrojë të tjera ngjyra.

Pas një aventure në Kanada me Montreal Impact, Blerim Xhemajli është gati të provojë një eksperiencë edhe në kampionatin kinez, ku kërkoh

Inter u ndal dje në një barazim 1-1 në transfertën ndaj Lecces, i dyti radhazi për zikaltrit, pas atij me Atalantën një javë më parë në “

Sulmuesi i Çelsit, Miçi Batshuaji është hedhur në gjyq nga ish e dashura e tij sepse nuk paguan shpenzimet mujore që i takojnë për vajzën

Juventusi mposhti me rezultatin 2-1 Parmën ditën e djeshme, në një ndeshje që ishte më e vështirë nga sa mendohej për bardhezinjtë. Prota

Albano Aleksi është një nga liderët e repartit të mesfushës së Teutës.

Karlo Ançeloti këmbëngul: do Emre Can tek Evertoni dhe bisedimet po marrin trajtën e duhur me drejtorin e sektorit teknik të Juventusit q