Çmenden Interi e Atletiko, 90 milionë euro për afrikanin!

23/06/2019 - 19:31

Atletiko Madrid thuajse e ka siguruar blerjen e parë për këtë merkato, me Zhoao Feliks që do të shndërrohet në transferimin më të shtrenjtë të historisë së klubit.

Gjithsesi, “Los Colchoneros” duket se nuk kanë ndërmend të ndalen me kaq, teksa kanë bërë gati 90 milionë euro për Nikolas Pepe. Sidoqoftë, Atletiko nuk është e vetme në garë, pasi sipas “French Football”, Interi gjithashtu ka gati 90 milionë euro për afrikanin.

Klubi i Lilës thuhet se është dakord me shifrën e 90 milionë eurove dhe misteri i vetëm është se kë do të zgjedh Pepe.

Aktualisht, sulmuesi anësor është me Kombëtaren e Bregut të Fildishtë në Kupën e Afrikës dhe vendimi i tij sipas gjasave pritet të komunikohet pas përfundimit të turneut. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Shumë i lumtur për golin e realizuar u shfaq Rey Manaj i cili u çlirua pas golit spektakolar që realizoi ndaj Moldavisë.

Natyrisht i kënaqur Edy Reja për këtë fitore historike të Shqipërisë në transfertë ndaj Moldavisë më e thella e arritur ndonjëherë.

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka vlerësoi me nota maksimale paraqitjen e kombëtares ndaj Moldavisë, por edhe pun

Ngjarje të pakëndshme në eliminatoren mes Bullgarisë dhe Anglisë, që përfundoi me fitoren e thellë 0-6 të "Tre Luanëve".

Ngjarje të pakëndshme në eliminatoren mes Bullgarisë dhe Anglisë, që përfundoi me fitoren e thellë 0-6 të “Tre Luanëve”.

Teuta afroi dy sulmues në merkaton e verës për të zëvendësuar largimet e Tomislav Bushiçit dhe Gerhard Prognit.

Klubi i Teutës po bën punime për të përmirësuar tapetin e stadiumit “Niko Dovana” dhe ka njoftuar se takimi i javës së 8 ndaj Flamurtarit

Ëndrra për Euro 2020 vazhdon. Kjo ëndërr për Kosovën u mbajt gjallë sot nga fitorja me rezultatin 2 me 0 kundër Malit të Zi.

Shqipëria kalon në avantazh ndaj Moldavisë në minutën e 22-të me një gol të shënuar nga Cikalleshi.

Sulmuesi Sokol Cikalleshi ka shkundur rrjetën e kundërshtarëve duke shënuar golin e parë për sfidën ndaj Moldavisë.