Çmenduria e merkatos, Reali ofron tre lojtarë për Pogban!

02/06/2019 - 19:36

Pol Pogba është raportuar prej kohësh si një ndër objektivat kryesorë të Realit të Maridit, me mesfushorin francez që pëlqehet shumë nga trajneri Zinedin Zidan. Pikërisht ky i fundit, duket se është ideatori i çmendurisë më të fundit nga “Los Blancos”.

Sipas asaj që raportohet në media, drejtuesit madrilenë kanë bërë gati ofertën monstruoze për Mançesterin, ku do të ofrojnë tre lojtarë në këmbin të Pol Pogba. Gareth Bejl është i pari që do të ofrohet, me uellsianin që nuk ka raporte të mira me trajnerin francez dhe largimi i tij do të ishte ideal për madrilenët, sidomos për arkat e klubit, pasi Bejl merr një pagë marramendëse.

Emri i dytë është Hames Rodrigez, me këtë të fundit që njësoj si Bejl nuk ka raporte të mira me Zidan dhe alternativa e vetme për të është largimi.

Emri i tretë është portier Kejlor Navas. Kosta rikani ka qenë edhe më parë pranë Junajtid, ku kujtojmë para dy sezonesh marrëveshjen për shkëmbimin Navas-De Gea, por që në fund dështoi. Pra thënë ndryshe, Reali e vlerëson Pogban thuajse 150 milionë euro dhe ofron Gareth Bejl, Hames Rodrigez dhe Kejlor Navas në këmbim të francezit.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Juventusi po bën gjithcka për të ndërtuar një skuadër të frikshme sezonin e ardhshëm. Bardhezinjtë po tentojnë të rikthejnë në Torino pas

U fol edhe për një transferim të mundshëm te Kukësi, por karriera e Mërgim Mavrajt do të vazhdojë në Bundesligën e dytë gjermane. 

Real Madridi e ka merituar përcaktimin e “mbretit” në blerje yjesh.

Interi ka prezantuar ditën e sotme fanellën e dytë, teksa ka surprizuar me ngjyrën.

Benitez dhe Newcastle nuk arritën marrëveshje për rinovimin e kontratës, duke bërë që rrugët e tyre të ndahen.

Cristiano Ronaldo ka patur një të ftuar special në bordin e jahtit të tij, aty ku po kalon pushimet verore me familjen e tij.

Kameruni do të përballet ditën e nesërme me Guinea-Bisaun në takimin e vlefshëm për Grupin F të  Kupës së Afrikës.

Luis Suarez është bërë gaz i botës, me një reagim të tij gjatë ndeshjes mes Uruguait dhe Kilit e vlefshme për Kupën e Amerikës.

Mesfushori i Teutës dhe njëkohësisht kapiteni i Kombëtares U-21, Sherif Kallaku, konfirmoi edhe një herë se do të respektojë kontratën me

Teuta ka zhvilluar edhe miqësoren e dytë në tokën bullgare, ku po zhvillon fazën përgatitore në kudër të eliminatoreve europiane, ndërsa