Conte i pakënaqur me organikën, “djeg” edhe kroatin Perisiç

21/07/2019 - 16:42

Një ditë para ndeshjes me Manchester United, Antonio Conte nuk u tregua aspak i rezervuar, teksa “shigjetoi” drejtuesit e klubit, duke u kujtuar se janë shumë mbrapa me punën në merkato, si në hyrje, ashtu edhe në dalje.

Tekniku i ri i zikaltërve është i pakënaqur që i kanë ardhur shumë pak nga futbollistët që kërkon për projektin e tij dhe që i duhet të punojë ende me lojtarë që nuk i ka në plan për sezonin e ardhshëm.

Megjithatë dje, pas humbjes minimale përballë “djajve të kuq”, Conte “dogji” edhe kroatin Ivan Perisic, duke deklaruar se nuk përshtatet me skemën e tij dhe nuk mund të luajë në krah, ndaj është i detyruar ta aktivizojë në sulm.

“Po punojmë shumë, por përgjigjet janë negative, në kuptimin që Perisic nuk arrin të luajë si mesfushor i majtë në skemën 3-5-2. Impenjohet maksimalisht dhe e vlerësoj për këtë, por nuk ka cilësitë e duhura për të luajtur në atë pozicion, ndaj për momentin mund t’i gjej vend vetëm si sulmues”, tha Conte.

Kjo deklaratë e trajnerit duket se vë kroatin në listën e lojtarëve që duhen larguar, bashkë me Icardin, Nainggolan, Joao Mario etj., ndërsa drejtuesit e Interit, përveç sulmuesve, tani duhet të kërkojnë edhe për një mesfushor krahu, ku në listën e pretendentëve është Emerson i Chelseat. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kristiano Ronaldo bëhet shpesh herë protagonist si në fushën e futbollit ashtu edhe jashtë saj.

Kontrata e Sebastian Vettel me Ferrarin është e vlefshme edhe për një vit, pra skadon në fund të vitit 2020, por gjermani nuk e ka të qar

Teuta ka arritur të fitoi derbin ndaj Goga Basket.

Gjykata Civile e Milanos ka dënuar firmën e njohur të veshjeve Dolce & Gabbana srl që t’i paguajë Diego Armando Maradonës 70 000 euro

Kukësi-Teuta është gjithmonë një ndeshje me emocione dhe rezultate të paparashikueshme, qoftë kur është luajtur në Durrës, e gjithashtu n

Protagonist i padiskutueshëm për kthesën e Teutës ishte një 20- vjeçar.

Teuta provoi edhe një herë entuziazmin e një takimi të fituar, një ndjenjë e cila i mungonte nga data 18 tetor dhe e bëri në një çast shu

Sot po luhen ndeshjet e fundit të Uefa Youth League (Championsi i të rinjve) sa i përket fazës së grupeve.

Çdo e keqe e ka një të mirë edhe për Carlo Ancelottin i cili vetëm pak orë pas shkarkimit nga stoli i Napolit mund ta shohë veten në pank

Tifozët ëndërronin prej vitesh të shihnin një sërish një derbi në ish mitikun “Qemal Stafa”, mbi të cilin u ndërtua një impiant i ri mode