Conte ofron Skriniarin për sulmuesin francez të “Djajve të Kuq”

15/07/2020 - 20:55

Interi është gati t’i ofrojë Milan Skriniarin Manchester United për të bërë të mundur transferimin në Milano të sulmuesit francez të “Djajve të Kuq”, Anthony Martial.

Klubi anglez e vlerëson 76 milionë euro 24-vjeçarin, por zikaltrit, që nuk i kanë paratë për një goditje të tillë, janë gati të japin në shkëmbim kartonin e sllovakut.

Antonio Conte mendon se Martial do të përshtatej për mrekulli në sistemin e tij të lojës, por nuk duhet harruar se francezi është i lidhur me Manchester United deri në vitin 2024.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Trajneri i Kukësit, Skënder Gega e ka shijuar fitoren e skuadrës që ai drejton komplet ndryshe nga sa mund të imagjinohej në kushte norma

Alvaro Morata nuk do të jetë i gatshëm për Juventusin në ndeshjen e radhës në kampionat, kjo për shkak se u ndëshkua me karton të kuq në

Lacio e Thomas Strakoshës ka zhgënjyer në shtëpi, duke u mposhtur me rezultatin 1-3 nga Udineze në ndeshjen e vlefshme për javën e 9-të t

Teuta regjistroi një tjetër barazim ditën e sotme, teksa me Bylisin nuk shkoi më shumë se ndeshja pa gola.

Bylisi dhe Teuta duket se janë “abonuar” golin këtë sezon, teksa edhe ditën e sotme në përballjen mes tyre nuk kanë shkuar më shumë se ba

Fitoret në dy ndeshjet nëntorit për Ligën e Kombeve i dhuruan kombëtares së Shqipërisë vendin e parë në grup, por në të njëjtën kohë kanë

Aventura e Christian Eriksen me fanellēn e Interit është drejt fundit dhe kjo ështē konfirmuar jo vetëm nga marrëdhënia e tij e ftohtë me

Pas disa ditësh negociata mes drejtuesve të Barcelonës dhe një grupi përfaqësues tē futbollistëve, klubi katalan ka njoftuar se ka arritu

Rëndohet edhe më shumë situata e punonjësve të agjencisë funerale që guxuan të bëjnë selfie me kufomën e legjendës argjentinase Diego Arm

Edmilson nuk e shikon dot Mesin larg “Camp Nou”-t, por thotë se ai në këto momente nuk është aq vendimtar në fushën e lojës.