Covid-19 nuk zbeh interesimin për Kumbullën, të gjithë dëshirojnë mbrojtësin kuqezi

29/03/2020 - 21:04

Vetëm një pandemi globale si Covid-19 mund të largonte vëmendjen nga futbolli por dhe në këtë kohë krize gjithëpërfshirëse për futboll vijon të flitet, diskutim i spostuar në tavolina, aty ku klubet po bëjnë llogaritë për të ardhmen.

Marash Kumbulla ishte dhe mbetet një nga lojtarët më të lakuar në tregun e transferimeve. Qendërmbrojtësi kuqezi prej kohësh ka përfunduar në majën e listës së dëshirave të klubit ziklatër por Inter nuk është i vetmi klub që kërkon shërbimet e tij.

Sipas “Corriere dello Sport”, për Kumbullën vijon të jenë në garë edhe klube të tjera në Serie A, si Napoli dhe Lazio. Jo vetëm kaq por interesimi për talentin kuqezi shkon deri në ishullin britanik ku në garë është futur fuqishëm edhe Chelsea.

E ardhmja e tij pritet të përcaktohet në fund të këtij sezoni pasi është thuajse e pamundur që Verona ta mbaj më gjatë në skuadër.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tetë futbollistë të rinj ganezë kanë humbur jetën pas një aksidenti të ndodhur të shtunën.

Ekipet kosovare, të ndikuara edhe nga vështirësitë për të lëvizur jashtë rajonit tonë kanë zgjedhur kryesisht Durrësin për të zhvilluar p

Bojkoti i kampionatit nga presidentët e Kategorisë Superiore ka marrë jehonë ndërkombëtare tashmë.

Luis Suarez zbarkoi ditën e enjte në Peruxha për t’iu nënshtruar (dhe kaluar) testeve për të marrë pasaportën italiane në mënyrë që më pa

Transferimi më i ri i Romës, Marash Kumbulla e ka pranuar se ka studiuar dhe ka mësuar nga Kris Smolling sezonin e kaluar.

Nejmar ka nënshkruar marrëveshje me vlerë 25 milionë euro në vit me sponsorin e ri "PUMA".

Teuta nuk e ka fshehur ambicien për të qenë pretendente për titull sezonin që vjen.

Ditën e sotme Zhordi Ferre, kandidati për president dhe iniciatori i mocionit të mosbesimit ndaj presidentit Bartomeu, dorëzoi në klubin

Totenhemi kaloi mes vështirësive në turin e dytë të Ligës së Europës teksa mposhti në transfertë me rezultatin 1-2, bullgarët e Plovdiv.

Marash Kumbulla te Roma u përfol se kaloi për 30 milionë euro, ndonëse kjo shifër është e shpërndarë në disa detaje.