COVID-19 prek Superioren, lojtari i Bylisit pozitiv

02/06/2020 - 16:58

Një futbollist i Bylis rezulton pozitiv me Covid-19. Një lajm ky shumë i keq vetëm 24 para se skuadrat e Superiores të rinisin kampionatin aty ku e lanë në muajin mars.Bëhet fjalë për Eridon Qardakun, i cili ka shfaqur shenja klinike të Koronavirusit dhe i është nënshtruar tamponit, që ka rezultuar pozitiv. Ai është vetëkarantinuar në shtëpinë e tij në Shkodër, ku do të qëndrojë të paktën 14 dite derisa, sipas procedurës, të bëjë testin tjetër.

Dje janë testuar edhe shokët e skuadrës me të cilët ai ka ndenjur më afër gjatë këtyre ditëve, Peçi dhe Janku, të cilët kanë rezultuar negativë dhe ky është një lajm i mirë për skuadrën.

Mësohet se sot do t’u nënshtrohen testeve për Covid-19 të gjithë pjestarët e Bylisit, për të zbuluar nëse janë prekur të tjerë futbollistë apo zyrtarë të klubit.

Bylis-Tirana është programuar për t’u luajtur këtë të mërkurën, në orën 17:00.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kompanitë e basteve nuk do të jenë më në gjendje të paraqiten nëpër fanellat e futbollit të ekipeve nga La Liga prej edicionit të ardhshë

Domenico Tedesco, trajneri italo-gjerman i Spartak Moscow, i ka habitur të gjithë me sjelljen e tij.

Xhani De Biazi i kthehet punës së trajnerit pas gati 3 vitesh.

Barcelona prej kohësh ndjek Lautaro Martinez, si një dëshirë e madhe e klubit katalanas që duan ta transferojnë në ekipin e tyre.Sulmuesi

Real Madridi mori një fitore të rëndësishme ditën e djeshme, ku mposhti me rezultatin 2-0 Deportivo Alaveshin.Zinedin Zidan vendosi që në

Barazimi me Veronën, rezultati i dytë negativ radhazi për Interin ka zhgënjyer tejmase Antonio Conte i cili në prononcimin për mediat në

Zlatan Ibrahimovic nuk është unik vetëm në fushën e lojës por edhe jashtë saj.