Covid-19 shpërthen keq te skuadra italiane, 29 persona rezultojnë pozitiv

28/10/2020 - 16:15

Koronavirusi ka shpërthyer keq te skuadra italiane e Rexhianës, e cila militon në Serinë B.

Janë konfirmuar plot 29 persona të prekur në këtë skuadër, prej të cilëve 22 janë futbollistë dhe 7 të tjerë pjesë e stafit.

Një situatë e rënduar në këtë skuadër, që ia bën të pamundur zhvillimin e ndeshjeve në kampionat.

Kujtojmë se pjesë e Rexhianës është edhe mbrojtësi shqiptar, Arlind Ajeti, i cili u transferua aty në merkaton e kaluar.

Të gjithë personat e infektuar janë futur në karantinë, ku do të qëndrojnë derisa testi për Covid-19 t’i nxjerrë negativë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Liverpool fitoi pastër 3-0 ndaj Leicester, duke i dhënë një pritje të “ashpër” ish trajnerit Brendan Rodgers, aktualisht në pankinën e “d

Arsenal nuk shkoi më shumë se një barazim pa gola dje ndaj Leeds, teksa në fund të ndeshjes u regjistrua në episod mjaft i veçantë mes Ki

Milani triumfoi me rezultatin 1-3 në transfertën e vështirë ndaj Napolit dhe rimori kreun e renditjes në Serinë A, duke bindur plotësisht

Mungesa e triumfit në Champions League, apo fakti që Juve nuk shihet si favorit në një të ardhme të afërt për të fituar trofeun më të rën

Pa mbushur ende një vit nga koha kur Interi pagoi 27 milionë euro në total për të transferuar në Milano fantazistin danez Christian Eriks

Të mërkurën Liverpooli do të presë Atalantën ne “Anfield Road” në ndeshjen e Ligës së kampionëve dhe të shtunën në orën 12:30 do të luajë

Ish-futbollisti i kombëtares së Afrikës së Jugut Anele Ngcongca vdiq tragjikisht mëngjesin e sotëm në një aksident automobilistik në qyte

Barcelona u mund mbrëmjen e djeshme nga Atletico Madrid dhe normalisht që zhgënjimi është i madh.

Një episod tejet i çuditshëm ka ndodhur ditën e djeshme në Championship në Angli, në ndeshjen Preston-Shefilld Uidnesdei, e mbyllur 1-0 n