Çyrbja: Do rikthemi më të fortë…

14/11/2019 - 11:40

Teuta e ka mbyllur ndeshjen ndaj Luftëtarit në barazim pa gola. Mesfushori Arbër Çyrbja është shumë i pakënaqur për rezultatin.

Sipas tij, në këtë sfidë Teuta dominoi, por nuk arriti të marrë tri pikët. Futbollisti flet dhe për dëmtimin që e detyroi të linte ndeshjen.

Arbër lini fushën i dëmtuar, si është gjendja juaj?

Natyrisht më shqetëson. Nga dëmtimi unë nuk mund të vazhdoja më të luaja, por mund të them se për momentin është një tërheqje dhe do shohim më shumë se në çfarë grade është.

Dominuat ndaj Luftëtarit, por nuk fituat?

Ne luajmë gjithmonë për të fituar, pavarësisht kundërshtarit. Rastet i patëm. Me pak fat dhe mund ta kishim fituar këtë 90-minutësh. E administruam ndeshjen, falëm. Kishim çdo gjë në dorë dhe mbaroi kështu si mbaroi.

Pse mungon qetësia në skuadër?

Ky është moment që duhet analizuar. Pyetja është e vërtetë. Ia bëjmë dhe vetes, por duhet t’i marr gjërat me qetësi.

Në çfarë situate e përshkruani Teutën sot në javën e 12-të?

Nuk jemi në pozicionin që duhet të qëndrojë kjo skuadër, sepse sot duhet të kishim edhe disa pikë më shumë. Unë besoj se do rikthemi më të fortë në fushën e lojës. Megjithatë, Teuta mendoj se nuk ka pozicionin që duhej të kishte në renditje dhe besoj se gjithçka do të ndryshojë më vonë, për këtë të jeni të sigurt.

Në dy ndeshjet Vllaznia-Teuta dhe Teuta-Skënderbeu, sa pikë parashikoni të merrni?

Fillimisht do të mendojmë vetëm Vllazninë, pasi është kjo ndeshja e radhës, më pas për Skënderbeun. Ne mendojmë vetëm kundërshtarin që kemi përpara, pastaj atë që vjen më pas, pra, pasi të kemi mbyllur 90 minutat me skuadrën që duhet të luajmë. Pres maksimumin me Vllazninë, fitoren, pastaj shohim Skënderbeun në shtëpi dhe do të ishte perfekte të merrnim 6.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Incidenti i ndodhur dje në takimin e Kategorisë së Dytë Gramshi-Ada 4-0, ku u godit arbitri Besmir Lesaj nga lojtari i Adës V.P.

Pak ditë më parë mbrojtësi japonez Yuto Nagatomo i dha lamtumirën mes lotëve skuadrës turke të Galatasarayt, me të cilën luajti në dy sez

Tranjeri i Teutës, Edi Martini ka dalë sot në një konferencë për shytp në prag të ndeshjes ndaj Skëndërbeut.

Ndonëse ende shumë larg viteve më të mira dhe me pretendime për të arritur vetëm një vend në Europa League, Milani është shndërruar në nj

Ndonëse e dominoi Kukësin, Teuta nuk arriti të shkonte më shumë se një barazim pa gola.

Fatkeqësi në familjen e Emiljano Vilës, mesfushorit të Teutës që ka luajtur edhe me kombëtaren shqiptare.

Liverpool ka fituar titullin kampion pas 30 vitesh dhe tifozët e “The Reds” normalisht janë shumë të lumtur për diçka të tillë.

Sulmuesi i Romës Edin Xheko raportohet së është kthyer në një objektiv serioz të Juventusit këtë verë.

Napoli po tregohet shumë aktiv në merkato edhe pse ende nuk ka zyrtarizuar goditjet e reja.

Asnjë rast pozitiv ndaj Covid-19 në padokun e Spilbergut, ku këtë fundjavë do të nisë sezoni i Formula 1.