"Daily Mail" zbulon skandalin e UEFA-s, ndryshoi formacionin e vitit për të përfshirë Ronaldon

16/01/2020 - 17:15

Mediat angleze pretendojnë se UEFA-ja ka bërë një skandal të madh në zgjedhjen e formacionit të vitit, në Evropë.

Në vend të formacionit 4-3-3, UEFA-ja vendosi të bënte formacionin 4-2-4 që nuk përdoret shumë në futboll. Kjo do të thoshte se Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, Sadio Mane dhe Robert Lewandowski u rreshtuan në vijën e fundit.

Sipas "Daily Mail", UEFA-ja ndryshoi formacionin në minutën e fundit për t’u përfshirë Ronaldo. Portugezi mori më pak vota sesa Messi, Mane dhe Lewandowski në kategorinë e sulmuesve dhe mbeti jashtë ekipit.

Kjo zemëroi zyrtarët e UEFA-së për popullaritetin e Ronaldos, kështu që data fillestare e zbulimit të ekipit u vonua për një javë për të manovruar me 35-vjeçarin në formacion.

Njeriu i pafat si gjithmonë është N’Golo Kante, me francezin të votuar menjëherë pas De Jongu dhe De Bruyne.Nëse formacioni do të përfshinte tre mesfushorë, atëherë, ylli i Chelseas do të ishte në njëmbëdhjetshe.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Cristiano Ronaldo hyn në historinë e Serisë A.

Kategoria Superiore ka mbyllur dje javën e 23 të saj, me disa rezultate interesante dhe plot gola.

Tajson Fury është kampioni i ri i botës në peshën e rendë, pas fitores që mori ndaj Deontei Uajlder, me KO teknik, në raundin e shtatë, n

Marash Kumbulla është padyshim lojtari më i vlefshëm i Veronës dhe në Itali, por jo vetëm flasin vetëm për aftësitë e mëdha dhe pjekurinë

Frika për shpërthimin e epidemisë së koronavirusit e ka detyruar qeverinë italiane të kërkojë ndërprerjen e të gjitha aktiviteteve sporti

Komiteti Ekzekutiv i Federatës së Futbollit të Kosovës përmes një komunikate për media ka thënë se është “i tronditur me lajmin e mësuar

Reagim i ashpër i Kryemistrit të Shqipërisë, Edi Rama, për thyejen stolave të shumtë në stadiumin modern “Air Albania” nga tifozët e Tira

Skënderbeu dhe Teuta kanë dhuruar një ndeshje spektakolare me plot pesë gola të shënuar.