Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

De Biasi vlerësohet me titullin ‘Nderi i Kombit në Futboll’

10/03/2016 - 14:55

Në Asamblenë e përgjithshme të zhvilluar në “Hotel Tirana”, FSHF ka ndarë çmimet dhe titujt e akorduar për vitin 2015. Refik Resmja dhe Gianni De Biasi e kanë marrë titullin “Nderi i Kombit në Futboll”.

Trajneri italian i kuqezinjve është vlerësuar pas suksesit me Kombëtaren Shqiptare në fazën eliminatore për  “Euro 2016”, ku arriti të sigurojë “biletën” për në Francë.

“Në pllakatën që më dhatë, pashë se janë shënuar tri ndeshjet tona në Europian, por dua që të shtojmë edhe një ose dy të tjera edhe pse do të jetë shumë e vështirë sepse kundërshtarët tanë janë shumë të fortë”. Ka qenë kjo batuta e Xhani de Biazit për presidentin e Federatës, Duka, që i ka dorëzuar pllakatën me tri ndeshjet e grupit në Europian (Shqipëri-Zvicër, Francë-Shqipëri, Rumani-Shqipëri).

Më pas, batuta e italianit:  “Kam pasur shumë presidentë që kanë ndërhyrë në punët e mia, por Duka nuk më ka kërkuar asnjëherë asnjë gjë në aspektin e menaxhimit të skuadrës dhe për këtë e falënderoj shumë pasi ka qenë një president shumë korrekt”.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

UEFA po punon me komisionet e saj mjekësore, për të siguruar një Europian sa më të qetë dhe për të mos pasur të infektuar gjatë muajit ku

Reali i Madridit triumfoi në “El Clasico” ditën e djeshme, teksa mposhti me rezultatin 2-1 Barcelonën, në një sfidë me të vërtetë spektak

Teuta ka kaluar atë që në kampin durrsak e kanë cilësuar si finalen e  parë të 10 të tillave, me një fitore bindëse 2-0 në Fier ndaj Apol

Lorenco Vila gjeti përsëri rrugën e rrjetës me Teutën, teksa shënoi golin e avantazhit ndaj Apolonisë. Vila u shpreh:

Gardiani italian pritet të vazhdojë të ardhmen e tij në stadiumin “Allianz”.Gjiganti italian Juventus thuhet se është i gatshëm që t’i of

Milan thyen Parma 1-3 në transfertë një ndeshje e lehtë në letër, por që u ndërlikua jo pak pas daljes me karton të kuq të Ibrës.

Edi Martinin sigurisht që e kënaq së tepërmi suksesi me Apoloninë, për faktin i jep kryesimin Teutës, me trajnerin shkodran që shmang kom

Teuta fitoi në transfertë ndaj Apolonisë dhe shkëputet në krye të klasifikimit të Kategorisë Superiore, me 2 pikë më shumë se Vllaznia nd

Emocionet e shënimit të një goli janë gjithmonë të shumta dhe tepër të veçanta.

Plot 8 qytete pritëse të Kampionatit Europian kanë dhënë miratimin zyrtar për të lejuar praninë e pjesshme të tifozëve në stadiume, gjatë