De Ligt gati për vizitat mjekësore, tifozët e Juves e presin në delir (VIDEO)

17/07/2019 - 13:30

Mbrëmjen e djeshme mbërriti në Torino, ndërsa sot herët, Matijs De Ligt është një "J Medical" për ta kaluar vizitat mjekësore.

Tifozët e Juventusit duhet të jenë shumë të kënaqur me drejtuesit e tyre, pasi ata kanë sjellë në Torino një nga mbrojtësit me të kërkuar në arenën europiane.

Tratativat mes palëve kanë qenë të ethshme, por më në fund De Ligt ka ardhur dhe është gati të kalojë testet mjekësore. Jashtë zyrave kanë qenë me qindra tifozë që kanë mirëpritur mbrojtësin dhe kanë brohoritur për të.

/portali DurresLajm/

Video: 
Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Manuel Nojer ishte shumë i lumtur për fitoren me spanjollët. Kapiteni i Bajernit tha për mediat gjermane se:

Ishte fundi i sezonit 2007-2008, kur Barcelona e drejtuar atëherë nga Franck Rijkaard e mbylli sezonin pa fituar asnjë trofe dhe të gjith

Nuk ndodh shpesh në një sfidë Champions, aq më tepër kur luhet Bayern Munich - Barcelona të shohesh nje rezultat 8-2.

Massimo Moratti mbetet presidenti i fundit italian që ka fituar Ligën e Kampionëve.

“Kam parë sulme të paarsyeshme kundër skuadrës dhe kundër meje dhe jam mbrojtur shumë pak nga klubi.

Skuadra e Teutës ka lënë Durrësin dhe ka udhëtuar drejt qytetit të Pukës, për të përfituar nga temperaturat më të ulëta atje dhe për të p

Afrimi i dy sulmuesve, Blerim Krasniqi dhe Aldrit Oshafi, ishte vetëm fillimi për merkaton e Teutës.

Bomberi i Kosovës, Vedat Muriqi ka hedhur një hap galopant në karrierë, duke arritur akordin me Lacion, për shifrën 18 milionë euro.

Katër sezonet në Angli dhe ndryshimi i disa trajnerëve nuk i kanë shërbyer Pol Pogbasë për t’u rikthyer në nivelet stratosferike të kohës