Debat për penalltinë e humbur te Çelsi, ja biseda mes Uillian dhe Barklejt

18/09/2019 - 14:18

Çelsi e nis keq aventurën në Ligën e Kampionëve, pasi humbi brenda  në shtëpi në ndeshjen hapëse 0-1 nga Valencia.

Londinezët humbën edhe një penallti në minutat e fundit të sfidës, çka e bëri edhe më të hidhur këtë disfatë.

Ros Barklej ishte ai që gaboi nga 11 metrat, por para ekzekutimit pati një debat mes tij dhe Uillianit.

Braziliani i kërkoi ta gjuante ai penalltinë, por Barklej këmbënguli duke i thënë: “Më beso”, por e humbi. Uillian e pyeti dhe një herë dhe anglezi ishte i palëkundur.

Ndërkaq shumë i zhgënjyer ishte dhe Zhorzinjo, i cili mbahet si një gjuatës i mirë i penalltive.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ministri italian i Sportit, Vinçenco Spadafora, ka vendosur që t’i “rrëmbejë” një tjetër favor kryeministrit Konte, i cili kishte urdhëru

Cristiano Ronaldo dhe Hoze Murinjo e nisën mirë aventurën te Real Madrid, ndërsa dy patriotët kishin marrë përsipër t'i dhuronin trofe ma

Pas Cristiano Ronaldos dhe Lionel Messit, në “rrjetën” e hetimit të krimit ekonomik në Spanjë ka përfunduar sulmuesi i Atleticos së Madri

Rifillimi i futbollit në Portugali u shenjua nga një ngjarje e rëndë ku u përfshi autubusi i skuadrës kryesuese të kampionatit, Benfica.

Në prag të rifillimit të kampionatit, nga Kolegjiumi i Arbitrave u dha këshillimi që gjyqtarët të jenë më të kujdesshëm.

Maqedonia e Veriut ka zyrtarizuar pezullimin përfundimtar të sezonit.

Ndalesa e gjatë për shkak të pandemisë ka ngjeshur kalendarin e Kategorisë Superiore e për këtë arsye ndeshjet e saj do të kthehen përsër

Paolo Tramezzani rikthehet zyrtarisht në stolin e Sion.

Një tjetër tërmet pritet në dhomat e zhveshjes të Barcelonës.

Edi Martini, trajner i Teutës, mendon se skuadra e tij meritonte me shumë në transfertën me Laçin, por gjithsesi e pranoi se mbërritja me