Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Dejvi Bregu “lokomotiva” e Teutës drejt titullit!

06/03/2021 - 16:15

Vera ishte e gjatë për Dejvi Bregun, pothuajse si një telenovelë që kërkonte një fund të lumtur në merkato, por fundi i lumtur nuk erdhi jashtë Superiores por pranë bregdetit, këtë herë jo në Vlorë por në Durrës.

Bregu vendosi të qëndonte në Superiore, të luftonte për titullin kampion dhe të rikthente pas 3 dekadash trofeun për djemtë e detit. Ishte lëvizja më e rëndësishme në merkaton e Superiores.

Si çdo fillim kishte vështirësitë e tij, por në momentin që Dejvi u përfshi plotësisht me lojën e tij dhe Teuta më në fund gjeti formulën fituese dhe Bregu filloi të ishte ai vendimtari. Në javët e fundit shpërthimi i Teutës ka ardhur dhe falë tij, mbi të gjitha falë tij.

Goli me Vllazninë ishte një kryevepër, më parë dy gola me Kukësin në një ndeshje ku flirtimi me fitoren nuk mjaftoi për një 2-2 përfundimtar.

Në Krujë gjithashtu në janar vendosi ai, ashtu siç kishte zgjidhur dhe fitoren në transfertë me Kukësin. Dhe ndaj Laçit madje përpara Krishtlindjeve goli ishte dhurata që Bregu i bëri Teutës për një barazim ndaj një rivali direkt.

Teuta ka filluar të jetë dhe e tija. 7 gola të shënuar deri në këto momente, realizuesi më i mirë te durrsakët, një ekip që nuk shënon shumë, por që ka Dejvi Bregu, përkrah yjeve të tjerë dhe me të në skuadër ke një bonus më tepër për të mbërritur te titulli.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Lajm jo i mirë për Realin e Madridin në momentin kyç të sezonit.

Juventusi nuk po gjen paqe këtë sezon. Nuk ka vazhdimësi në rezultate dhe as siguri për të ardhmen.

Fjalët e Elvis Plorit, një javë më parë në “Rubrika Sportive” vazhdojnë të krijojnë pështjellim dhe polemika.

Trajneri i Teutës, Edi Martini, mendon se tashmë çdo gjë bëhet më e vështirë me skuadrën e tij në vendin e parë.

Është ngjitur në kuotën e 7 golave, 3 më pak se shoku i tij i skuadrës, Dejvi Bregu.

Vedat Muriqi nuk ia ka dalë që deri tani të përmbushë pritshmëritë me Lacion.

Napoli mposhti Sampdorian ditën e djeshme me rezultatin 2-0, duke marrë një fitore shumë të rëndësishme, e cila i mban në garë për zonën

Trepça mposhti në fundjavë Arbërinë në kampionatin kosovar, me rezultatin 1-0, duke marrë kështu një fitore shumë të rëndësishme.

Pas plot 11 vitesh mungesë, Interi i këtij sezoni duket shumë pranë titullit kampion.