Del raporti mjeko-ligjor: Trupi i gjetur në rrënojat e aeroplanit është i futbollistit

08/02/2019 - 07:34

Trupi i gjetur nga rrënojat e një aeroplani të rrëzuar në Kanalin Anglez, është ai i lojtarit të Cardiff City, Emiliano Sala sipas raportit të fundit mjeko-ligjorë. Ndërkohë që familja e Sala dhe e pilotit David Ibbotson janë njoftuar me këtë lajm të hidhur njofton BBC.

Emiliano Sala, 28 vjeç, po udhëtonte për në Cardiff në një avion të pilotuar nga David Ibbotson, i cili u zhduk për Kanalin Anglez më 21 janar.

Në deklaratën e policisë së Dorset të enjten mbrëma shkruhet: "Trupi i sjellë në Portland Port, të enjten me 7 shkurt 2019, është identifikuar zyrtarisht dhe është i futbollistit profesionist Emiliano Sala. Familja e z.Sala dhe e pilotit David Ibbotson janë njoftuar me këtë lajm dhe do të vazhdojnë të mbështeten nga oficerët e trajnuar posaçërisht për familjet në këto raste. Mendimet tona mbeten me ta në këtë kohë të vështirë. Operacioni i kërkim shpëtimit ishte i pasuksesshëm në gjetjen e avionit dhe dy personat. Pas kësaj, ekipet kërkimore të AAIB të financuara privatisht u vendosën në zonën përkatëse. Duke përdorur pajisje të specializuara, ekipet arritën ta gjenin dhe identifikonin aeroplanin dhe gjetjen e trupit të z.Sala."

Të hënën më 21 janar 2019, një avion që mbante dy persona po fluturonte nga Nantes në Cardiff kur humbi kontaktin me Kullën e Kontrollit të Trafikut Ajror, në veri të Guernsey.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Humbja 4-0 ndaj Evertonit mesditën e së dielës turpëroi edhe mbrojtjen e Mançester Junajtid këtë sezon.

PSG u kurorëzua një natë më parë kampion i Francës për herë të tetë, me parizienët që gjithashtu e festuan titullin edhe me një fitore nd

Një tragjedi ka goditur futbollin brazilian, pasi është ndarë nga jeta ish-futbollisti Valdiram Kaetano de Morais, në moshën 36-vjeçare.

Federata Shqiptare e Futbollit nuk ka humbur aspak kohë duke publikuar oraret kur do të luhen 4 sfidat e javës së 31-të.

Philippe Coutinho dhe Barcelona janë gati të ndahen në fund të sezonit, kjo duket e pashmangshme, e përforcuar edhe më shumë gjatë ndeshj

Titulli i tetë radhazi ka mpion pritet që të vi het në vitrinën e museut të Juves, por ndërsa gara në kampionat ka përfunduar për bardhez

Një gabim trashanik në golin e dytë të Zahas, në sfidën ndaj Kristal Palas, po i kushton shtrenjtë futbollistit me origjinë shqiptare, Sh

Humbja me Chievon ka komplikuar tej mase misionin Champions për Lazion, që ndonëse kishte përballë një skuadër të pamotivuar, që ka sigur

Nuk ka qenë një sezon aspak i lehtë për Eros Grezdën në Skoci.

Një ndër mbrojtësit më në zë të kombëtares shqiptare është Kastriot Dermaku.