Denzel Dumfries, objektivi i madh i Milanit për mbrojtjen!

24/05/2020 - 18:57

Milani po shton presionin për Denzel Dumfries dhe sipas mediave italiane është ekipi favorit për të firmosur me holandezin. Kuqezinjtë kanë dy avantazhe të mëdha dhe do të përpiqen t’i shfrytëzojnë në maksimum.

Agjenti i Dumfries është Mino Raiola, i cili ka një marrëdhënie mjaft të mirë me drejtuesit e Milanit, si dhe ka disa lojtarë si pjesë shumë e rëndësishme e kuqezinjve.

Një tjetër avantazh është Ricardo Rodriguez, i cili është nën kontratë me “Djallin” dhe ishte i huazuar te PSV nga janari. Zviceriani pëlqehet shumë nga holandezët mund të përfshihet në marrëveshjen për Dumfries në mënyrë që të përfitojnë të gjithë palët.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas fitores minimale 1-0 ndaj Skënderbeut, trajneri i Teutës Edi Martini u shfaq i çliruar ku pranoi se e kishte pasur frikë përballjen m

Emiliano Vila humbi babanë e tij të shtunën në mbrëmje dhe të dielën u zhvillua ceremonia mortore, ndërsa u vu në dispozicion të trajneri

‘Blutë’ e Londrës janë të vendosur që të përforcojnë edhe më shumë skuadrën e tyre, pas emrave si Timo Werner e Ziyech.

Valter Përndreca, lojtari i Adës, është arrestuar nga policia ditën e shtunë, pas ndeshjes Gramshi Ada.

Ish-shpresa e madhe e Nottingham Forestit Derrick Otim u mbyt në një liqen në Shtetet e Bashkuara.

Nëse kishte një fije shpresë edhe ajo është shuar përfundimisht.

Vendimi përfun dimtar u mor pak orë para ndeshjes me Lacion, por që ndaj SPAL-it kuqezinjtë kishin nisur të mendonin për Ibrahimoviçin si

Zinedine reagon ashpër pas deklaratave të presidentit të Barcelonës Josep Maria Bartomeu se VAR-i po përdoret vetëm në favor të Realit të

Mbrëmja e djeshme ka qenë e mallkuar për futbollistin e Fiorentinës Frenk Riberi.