Dhimbje e madhe për Gatuzon, merr lajmin për ndarjen nga jeta të njeriut të dashur në stërvitje

02/06/2020 - 14:43

Një lajm shumë trishtues ka marrë trajneri i Napolit mëngjesin e sotme, Xhenaro Gatuzo, i cili gjatë kohës kur ishte në stërvitje me skuadrën që drejton, ka marrë lajmin se motra e tij ka ndërruar jetë.

Ajo ishte në një moshë shumë të re, vetëm 37 vjeç, teksa prej disa muajsh vuante nga një sëmundje, prej së cilës qëndronte e shtruar në spital që nga muaji shkurt.

Një dhimbje e madhe kjo për Gatuzon, teksa për këtë është njoftuar në stërvitje. Motra e teknikut italian, qëndronte në spital prej muajsh për tu kuruar, por nuk ia ka dalë të kalojë sëmundjen dhe sot është ndarë nga jeta.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Kompanitë e basteve nuk do të jenë më në gjendje të paraqiten nëpër fanellat e futbollit të ekipeve nga La Liga prej edicionit të ardhshë

Domenico Tedesco, trajneri italo-gjerman i Spartak Moscow, i ka habitur të gjithë me sjelljen e tij.

Xhani De Biazi i kthehet punës së trajnerit pas gati 3 vitesh.

Barcelona prej kohësh ndjek Lautaro Martinez, si një dëshirë e madhe e klubit katalanas që duan ta transferojnë në ekipin e tyre.Sulmuesi

Real Madridi mori një fitore të rëndësishme ditën e djeshme, ku mposhti me rezultatin 2-0 Deportivo Alaveshin.Zinedin Zidan vendosi që në

Barazimi me Veronën, rezultati i dytë negativ radhazi për Interin ka zhgënjyer tejmase Antonio Conte i cili në prononcimin për mediat në

Zlatan Ibrahimovic nuk është unik vetëm në fushën e lojës por edhe jashtë saj.