Diagnostikohet me pneumoni, Sarri rrezikon ndeshjen ndaj Parmës

20/08/2019 - 11:38

Juventusi është në hall. Trajneri Maurizio Sarri i cili nuk ishte në stol në sfidën miqësore ndaj Triestinës dhe në stërvitjen e fundit, është diagonistikuar me sëmundjen e pneumonisë.

Edhe fillimisht u mendua për një ftohje të lehtë, situata e Sarrit është më serioze aq sa prania e tij në ndeshjen që do të ngrejë siparin e sezonit të ri të Serie A, ajo ndaj Parmës është në dyshim të madh.

Tashmë, një terapi specifike do të nisë për trajnerin, që të kalojë sa më shpejt këtë situatë. Vetë Sarri e ka lejuar klubin që të njoftojë tifozët për gjendjen e tij, ndërkohë që ekipi do të përgatitet pa të në seancat stërvitore të kësaj jave.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Nëse në Serie A, La Liga, Premier League, Bundesliga, Eredivisie etj po diskutohet ende për mënyrën sesi dhe datën se kur mund të rifillo

Interi kërkon me çdo kusht të transferojë në Milano talentin shqiptar të mbrojtjes, Marash Kumbulla dhe pas negociatash të shumta me mena

Qeveria italiane mendon të shuajë polemikat që kanë shpërthyer mes klubeve të Serisë A në lidhje me rikthimin në stërvitje të futbollistë

 Në qershorin e vitit të kaluar një aksident fatal me makinë i mori jetën ish-futbollistit të Arsenal, Real Madrid e Seviljes, Hoze Anton

Futbolli është pezulluar pothuajse në të gjithë botën, për shkak të Koronavirusit, me vetëm pak shtete ku luhet ende. Të shumta janë dile

Në këto ditë të vështira karantinimi, klubi letonez i Rigës, iu ka kërkuar futbollistëve që të zgjedhin 5 gjërat e tyre të preferuara që

Lorenco Vila është i izoluar në shtëp si çdo futbollist tjetër në këtë situatë ku ndodhet vendi.

Pavarësisht shpresave të shumta për të fituar pafajësinë, piloti italian i skuadrës së Aprilias, Andrea Iannone mori një goditje të rëndë

Ndërsa pandemia e koronavirusit po gjunjëzon të gjithë botën, FIFA vrapon për të shpëtuar futbollin.