Dibala gjithnjë e më larg Juventusit, agjenti i argjentinasit përfundon në Paris

12/08/2019 - 17:16

E ardhmja e Dibalës duket se është e destinuar të jetë larg Juventusit, duke qenë se sulmuesi argjentinas e sheh veten të kërcënuar për një vend në formacionin e Sarrit.

Klubi duket se nuk ka në plan ta pengojë nëse ky i fundit kërkon të largohet nga bardhezinjtë ku për të ka shumë oferta nga skuadra të ndryshme. Së fundmi, PSG-ja duket se është skuadra favorite për të marrë shërbimet e tij.

Fakti që merkatoja e verës është mbyllur në Angli dhe skuadrave nuk u lejohet më që të afrojnë futbollistë, e ka bërë PSG-në që të mendojë me qetësi për shërbimet e tij. Junajtid kërkonte Dibalën dhe mendohej si destinacioni i ardhshëm i tij, por gjërat ndryshuan në momentet e fundit dhe nuk u mundësua transferimi i Dibalës në Angli.

Mediat italiane, raportojnë se agjenti Horge Antun ka shkuar në Paris, aty ku pritet që të takohet me drejtues të PSG-së për të folur në lidhje me një transferim të mundshëm. Transferimi i Dibalës, mund të bëhet më i lehtë nëse merr zgjidhje edhe çështja Nejmar, ku ky i fundit pritet të largohet. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Lorenco Vila krenohet me Teutën. Sulmuesi mendon se skuadra është më shumë se gati për ta nisur sezonin dhe ëndërruar titullin.

Reali i Madridit i shpëtoi turpit në minutat e fundit ditën e djeshme në Ligën e Kampioneve, teksa arriti të barazojë 2-2 Myshengladbahun

Lajm i madh për futbollin shqiptar.Bojkotit mesa duket po i vjen fundi dhe për këtë një sinjal e ka dhënë Federata Shqiptare e Futbollit

Probleme për ish-mesfushorin e Kombëtares, Jurgen Gjasula.

Koronavirusi ka shpërthyer keq te skuadra italiane e Rexhianës, e cila militon në Serinë B.

Kombëtarja shqiptare e futbollit do të zhvillojë një miqësore vëllazërore me Kosovën më 11 nëntor 2020, datë kur më herët ishte njoftuar

Rubin Hebaj nuk u jep rëndësi rekordeve personale, por e ka të qartë se prej tij priten golat.

Nuk do të ketë sfidë Lionel Messi kundër Cristiano Ronaldo.

Pas një vere të trazuar, karakterizuar nga kriza me Leo Messi, Barcelona zhytet në kaos pikërisht në vigjilje të sfidës së Champions Leag