Djokoviç mbështet Kroacinë, sërish polemika në Serbi

11/07/2018 - 17:20

Pas festimeve të Xhakës dhe Shaqirit me shqiponjë, në ndeshjen e Zvicrës kundër Serbisë, mbështetjes së hapur të Aleksandar Vuçiç për Rusinë ndaj Kroacisë, si dhe videos së lojtarit Vida e ndihmësit Vukojeviç pro Ukrainës, i erdhi radha tenistit Djokoviç.

Ky i fundit, që është në Londër duke luajtur në turneun "Wimbledon", ditët e kaluara ka bërë të ditur se mbështet Kroacinë, një deklaratë kjo që nuk i ka pëlqyer aspak anëtarit të Partisë Progresiste Serbe (SNS), që është pjesë e qeverisë në vend, Vladimir Djukanoviç.

"Vetëm idiotët mund të mbështesin Kroacinë. Novak të të vijë turp", shkroi në rrjetin social Twitter, politikani serb. Por jo vetëm kaq, vetëm pak javë përpara fillimit të Kupës së Botës, ish-numri 1 i botës Djokoviç kishte publikuar një foto të tij në Instagram me disa futbollistë kroatë, mes të cilëve edhe Luka Modriç e Ivan Rakitiç.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

I vendosur në “King Street”, “Tast Catala” është shndërruar në një nga restorantet më të frekuentuara të Mançesterit.

E gjithë bota e sportit dhe jo vetëm, është tronditur nga lajmi i ditës së sotme, ku avioni i sulmuesit argjentinas, Emiliano Sala, u zhd

Milani ka arritur të finalizojë një goditje të rëndësishme në merkaton e këtij dimri të futbollit europian, duke vendosur nën kontratë nj

Elena Di Martino është një super tifoze e Juventusit, e cila ishte në stadium për të ndjekur ndeshjen mes ekipit të Torinos dhe Chievo-s.

Seanca e fundit stërvitore e bregdetarëve është shoqëruar vazhdimisht nga reshjet e shiut, por nuk ka ndaluar aspak lojtarët dhe stafin p

Shkon në pesë numri i basketbollistëve amerikanë që aktivizohen te skuadra e Teutës në basketboll për meshkuj.

Raportohet se Sassuolo dëshirojnë ta zëvendësojnë Kevin-Prince Boateng me Mario Balotellin.

Barcelona ka zyrtarizuar afrimin Kevin-Prince Boateng, 31 vjeç, nga Sassuolo, për të mbushur vendin e lënë bosh nga Munir El Haddadi.