Dopietë në Australi, sulmuesi shqiptar protagonist në fitoren e skuadrës së tij

08/12/2019 - 14:47

Uestern Junajtid dhe Melburn Viktori, skuadrat ku luajnë Besart Berisha dhe Migjen Basha, respektivisht, janë ndeshur ditën e djeshme.

Ekipi i Besart Berishës dhe lojtarit me origjinë shqiptare, Panajotrios Kones, ka fituar 3-1, ku protagonistë, ishin pikërisht këgta dy futbollistë.

Berisha shënoi dy golat e parë, duke përmbysur rezultatin, ndërkaq Konte vulosi fitoren.

Nga ana tjetër mesfushori shqiptar Migjen Basha luajti 90 minuta, por nuk arriti të ndihmonte skuadrën e tij, që u dorëzua.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Arbër Çyrbja është një nga lojtarët më të mirë të Teutës. Rikthimi i tij pas dëmtimit në muajin dhjetor, e qetëson jo pak stafin teknik.

Pas 13 vitesh një histori rrënqethëse është bërë e ditur për mediat për një prej trajnerëve të Premier, Nigel Pearson i cili sot drejton

Pas aksidentit të frikshëm që i kushtoi jetën Paulo Goncalves në etapën e 7-të, Rally Dakar regjistroi një tjetër aksident ku mbeti i pla

Jose Murinho deklaroi dje se Christian Eriksen do të zbresë në fushë në ndeshjen ndaj Watfordit dhe se Interi nuk ka bërë akoma një ofert

Mateo Politano dukej shumë afër kalimit te Roma, por kur pritej vetëm zyrtarizimi i këtij transferimi që do të çonte Spinacolën te Interi

Mini-faza përgatitore ka qënë deri më tani e mbarë për Teutën, ngarkesa fizike është asimiluar në mënyrën e duhur dhe më kryesorja janë s

Sherif Kallaku vendosi të rinovonte me Teutën.

Një lajm i trishtë për botën e futbollit ka ardhur ditën e sotme, teksa legjenda e Juventusit dhe Italisë, Pietro Anastasi ka ndërruar je

Federata skoceze e futbollit për futbollistët e rinj nën 12 vjeç ka marrë një vendim të ri.Arsyeja nuk ka të bëjë me një ndryshim të rreg