“Duhen 10 banane për ta ndalur”, analisti pezullohet nga televizioni

17/09/2019 - 14:09

Një frazë raciste, e përdorur për të ilustruar konsideratën e lartë ndaj Romelu Lukakut, i ka kushtuar shtrenjtë analistit Luciano Passiranit, që u përjashtua nga studioja e televizionit në Top Calcio 24.

Passirani ishte duke folur për sulmuesin belg të Interit, ndaj të cilit nuk i kurseu elozhetë, teksa theksoi se ka forcë fizike dhe kualitet si askush tjetër në Serinë A, por një batutë e fundit, ishte tërësisht e pavend.

“Lukaku në një kundër, një të vret, ose duhet të kesh 10 banane që t’ia japësh, për ta ndaluar”, tha Passirani, por pikërisht kjo batutë bëri që të reagonte edhe drejtori i televizionit Fabio Ravezzani, i cili kërkoi ndjesë dhe përjashtoi Passiranin nga emisioni.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Tottenham ka filluar të interesohet për Jose Mourinhon si trajnerin e tyre të ardhshëm.Sipas mediave angleze Pochettino do të largohet gj

Presidenti Ilir Meta iu është bashkuar mesazhe të ngushëllimit për ndarjen nga jeta të legjendës së futbollit shqiptar Mico Papadhopulli.

Ka pak gjasa të ndodhë, për të mos thënë nuk ka fare nëse nuk do të ketë një përshkallëzim të situatës në ndeshjet e ardhshme të kombëtar

Cristiano Ronaldo do të jetë pjesë e Juventusit ta paktën deri në përfundim të kontratës aktuale.

A e keni imagjinuar se diferencën mes një medaljeje të artë dhe asaj të argjendtë mund ta bëjë higjiena personale?

Pesë tifozë bullgarë janë arrestuar sot për abuzim racial ndaj lojtarëve të Anglisë gjatë ndeshjes kualifikuese në Euro 2020 Bullgari-Ang

Shumë i lumtur për golin e realizuar u shfaq Rey Manaj i cili u çlirua pas golit spektakolar që realizoi ndaj Moldavisë.

Natyrisht i kënaqur Edy Reja për këtë fitore historike të Shqipërisë në transfertë ndaj Moldavisë më e thella e arritur ndonjëherë.

Presidenti i Federatës Shqiptare të Futbollit Armand Duka vlerësoi me nota maksimale paraqitjen e kombëtares ndaj Moldavisë, por edhe pun