Portali "DurrësLajm" kërkon të punësojë një gazetar/e për web, të interesuarit të dërgojnë CV-në në adresën e email: [email protected]

Duhen 100 mln euro me çdo kusht, Juventusi nxjerr 7 lojtarë në shitje

11/04/2021 - 21:18

Aktuali është ndër sezonet më të dobët të Juventusit në vitet e fundit. Probleme në fushë dhe në financa. 113.7 milion euro humbje kanë dalë kampionët e Italisë në fazën e parë të sezonit 2020/2021.

Bardhezinjtë kanë nevojë për 100 milion euro në verë, shumë që pritet të vijë nga merkato. Mediat italiane raportojnë se drejtuesit e “Zonjës” janë të detyruar të nxjerrin disa lojtarë në shitje.

Përveç Paulo Dybala, në listën e largimeve bëjnë pjesë edhe emra si Aaron Ramsey, Merih Demiral, Alex Sandro, Adrien Rabiot, Federico Bernardeschi dhe Weston McKennie.

Interesim të madh ka edhe për Matthijs De Ligt dhe Dejan Kulusevskin, por kampionët e Italisë i cilësojnë dy lojtarët e rinj si të ardhmen e klubit dhe nuk kanë ndërmend të pranojnë asnjë ofertë për ta. 

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Një rast i paprecedentë ka ndodhur natën e kaluar në Itali, teksa vajza e trajnerit të Peskarës, Xhanluka Grasdonia është sulmuar nga dis

Çmimi i Madh i Spanjës u vendos nga parakalimi i Lewis Hamilton ndaj Max Verstappen, kur kishin mbetur gjashtë xhiro nga fundi i garës.

Kristiano Ronaldo nuk është aspak i lumtur te Juventusi, sidomos pas sezonit jo të mirë që bardhezinjtë po kalojnë.

Teuta është rikthyer në vendin e parë të kampionatit pas ndeshjeve të djeshme, teksa durrsakët mposhtën Bylisin me rezultatin e pastër 4-

Pas fitores me “poker” me rezultatin 4-0 ndaj Bylisit në stadiumin “Niko Dovana”, lojtari i ndeshjes, mesfushori i Teutës, Albano Aleksi

Pas fitores me "poker" ndaj Bylisit në stadiumin "Niko Dovana" me rezultatin 4-0, trajneri i Teutës, Edi Martini ka folur duke analizuar

U rikthye te fitorja Teuta, që pas barazimit pa gola në Shkodër ndaj Vllaznisë, ia doli të triumfojë me rezultatin e pastër 4-0 ndaj Byli

Totenhemi ka humbur një shans të artë për të mbërritur vendin e katërt, vend që përkon për zonën Champions.

Një nga më të rëndësishmet në fushë për kombëtaren e femrave është edhe Albina Rrahmani.