Dukën nuk e habit letra anonime: E dija, europianët ndjenë keqardhje

Postuar: 20/04/2017 - 15:55

Presidenti i FSHF-së, Armand Duka, ka qënë i informuar për letrën anonime që ishte nisur nga Shqipëria drejt federatave europiane në mënyrë që të dëmtohej imazhi e tij përpara zgjedhjeve të Komitetit Ekzekutiv të UEFA-s. Megjithatë ai thotë se ajo letër nuk ka ndikuar në votim pasi votuesit europianë kanë nivel intelektual të mjaftueshëm për të mos i dhënë rëndësi diçkaje të tillë.

“E kam marrë vesh atë letër disa dite para votimit, më kanë thënë kolegët e federatave të tjera. Më kujtoi kohën që nga fshati vinin letra anonime për internim. Nuk besoj se ka pasur ndonjë efekt pasi të gjithë votuesit, sidomos të nivelit europian, janë goxha intelektualisht të formuar që të kuptojnë se një letër anonime nuk duhet vlerësuar përveçse duhet të ndjesh keqardhje për atë që e ka shkruar”, u shpreh Duka.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Pas kilometrave të para, Alfredo Duro pësoi djegie të rënda në qafë dhe në kokë nga dielli i nxehtë.

Nisin spastrimet në radhët e Interit. Drejtuesit e klubit zikaltër po përgatiten për merkato.

Taulant Xhaka mbetet jashtë Kombëtares.

E ardhmja e Alvaro Moratas mund të jetë në Serie A, më konrektisht te Milani, që është gati  të shpenzojë një shumë marramendëse parash p

Futbollisti serb i Beshiktashit, Dushko Tosiç, dhe bashkëshortja e tij, këngëtarja Jelena Karleusa, kanë vendosur t’i përgjigjen lutjes s

Lionel Messi nuk i shpëton dot akuzave për evazion fiskal.

Java e fundit luhet ekskluzivisht për mbijetesën, ndeshjet që vlejnë për verdiktin final janë 3, Laci-Teuta, Korabi -Flamurtari dhe Vllaz

Skuadra e Bajernit ka festuar titullin e 27-të këtë fundjavë. Por ata nuk kanë bërë një figurë të mirë gjatë festimeve.

Skëndërbeu dhe Partizani janë ende të hidhëruara që nuk kanë fituar kampionatin shqiptar, por kanë marrë një lajm pozitiv për pjesëmarrje

Juventusi duket se “vigjëlon” mbi gjithçka ndodh te Barcelona, sidomos në rastin e lojtarëve që klubi katalanas nuk ua rinovon kontratën.