​Dy lajme shumë të mira për Juventusin

30/11/2020 - 17:12

Mbrojtësit e Juventusit Giorgio Chiellini dhe Merih Demiral janë rikuperuar nga dëmtimet dhe janë stërvitur me pjesën tjetër të ekipit sot.

“Zonja e Vjetër” përballet me Dinamo Kievin në Ligën e Kampionëve të Mërkurën, por tashmë janë kualifikuar në fazën e eliminimit direkt.

“Puna e “Bianconerëve” në fushë vazhdon e pandërprerë: Juventusi u takua përsëri këtë mëngjes në Qendrën e Trajnimit”, thuhet në deklaratën zyrtare të Juventusit.

“Pasnesër, në fakt, do të jetë tashmë ndeshja e Ligës së Kampionëve: të Mërkurën në mbrëmje në “Allianz Stadium”, “Bianconerët” do të presin Dinamon e Kievit. Vetëm një objektiv është në mendjen e tyre: të përsërisin fitoren e parë në Kiev.

“Seanca e sotme ishte e ndarë në tre fusha të fokusit: posedimi, taktikat dhe ushtrimet. Duhet të theksohet se Chiellini dhe Demiral zhvilluan të gjithë seancën stërvitore me shokët e tyre të skuadrës. ”

Të dy lojtarët kishin pësuar dëmtime muskulore në fillim të këtij muaji.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Për zyrtarizimin ndoshta duhet të kalojnë edhe disa orë, por tahsmë nuk ka më asnjë dyshim, Marley Aké do të jetë futbollist i Juventusit

Milani pësoi humbjen e dytë radhazi, këtë herë në derbin e Madoninnas, përballë Interit, që e nxori jashtë Kupës së Italisë.

Edi Reja është gati të ulet në pankinën e Napolit deri në fundin e këtij sezoni.

Antonio Conte, në përfundim të derbit me Milanin në Kupëm e Italisë, u shpreh se zikaltrit e merituan fitoren.

Derbi mes Interit dhe Milani ka regjistruar përveç golit të Ibrahimoviçit dhe përplasjen e ashpër verbale mes yllit suedez dhe sulmuesit

Edhe Zhoze Murinjo solidarizohet me ish-lojtarin e tij, Frenk Lampard, për shkarkimin nga stoli i Çelsit pas 18 muajsh dhe si ish-trajner

Blerim Krasniqi ishte autori i golit të vetëm të bluve në barazimin 1-1 që Teuta arriti në shtëpi ndaj Partizanit.

Mes Sergio Ramos dhe Real Madrid duket se kanë lindur problemet e para.

Ashtu si edhe kjo javë që lamë pas, edhe në atë pasardhësen, Kategoria Superiore do të jetë e ndarë në dy ditë.

Ndeshjet e radhës do të jenë vendimtare për të ardhmen e Gennaro Gattusos.