Dy seanca në ditë, Partizani bëhet gati për miqësoren

22/06/2019 - 22:13

Ekipi i Partizanit ka mbyllur ditën e pestë të përgatitjeve, në fazën përgatitore që po zhvillon në Slloveni.

Edhe gjatë ditës së sotme, “demat” kanë punuar me ngarkesa të larta, teksa kanë zhvilluar dy seanca në ditë. Seanca e paradites është shoqëruar me ushtrime tekniko – taktike, ndërsa pasdite trajneri Lerda dhe stafi kanë praktikuar ndeshje brenda grupit.

Ndërkohë, ditën e nesërme është parashikuar edhe një seancë gjatë paradites, ndërsa në orën 18:00 do të luhet edhe miqësorja e parë, ndaj FK Sarajevos. Nga dita e sotme, në Slloveni i është bashkuar grupit, edhe drejtori Olsi Rama.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Ishin bërë të shpeshta, thuajse të zakonshme, grabitjet e shtëpive të futbollistëve në Madrid në kohën që këta të fundit ishin duke zhvil

Kampioni shqiptar i shtangës, Briken Calja, ka akuzuar ashpër nëpërmjet një reagimi  në rrjetet sociale institucionet shqiptare, që vazhd

Lionel Mesi ditën e djeshme, ka marrë çmimin “Këpuca e Artë”, të cilin e fitoi sezonin e kaluar.

300 nxënës të 30 shkollave 9-vjeçare në Durrës kanë marrë pjesë sot në aktivitetin sportive, Krosi i Vjeshtës.

Në fund të çdo ndeshjeje, UEFA bën edhe klasifikimin e futbollistëve pjesëmarrës në edicionin kualifikues.Për futbollistët shqiptarë, lid

Trajneri i përfaqëueses shqiptare, Edi Reja, nuk mendon se UEFA do të kthejë në garë për kualifikimin Shqipërinë duke dënuar përfaqësuese

Kur një 19-vjeçar sillet në fushë si të ishte veteran dhe në vitet më të arta të karrierës, atëherë suksesi për të ardhmen është i garant

Kategoria Superiore do të rikthehet këtë fundjavë me ndeshjet e javës së 8 të saj, teksa më në fund janë përcaktuar edhe datat e oraret e