E ardhmja e Contes një rebus, faturë e çmendur në rast shkarkimi

12/07/2020 - 18:13

150 milion euro, kjo është fatura që Steven Zhang duhet të paguaj për të shkarkuar Antinio Conte nga Inter dhe për të gjetur një staf të ri. Ky është një diskutim që as që mendohej kohë më parë por pas disa rezultateve negative, vetë Conte por dhe ambienti në shtëpinë ziklatër kanë nisur dyshimet e para. Në këtë periudhë të vështirë ekonomike duket një çmenduri të shkarkosh Conten.

Zhang vijon të paguaj akoma Spalletin, duhet ta bëj diçka të tillë edhe për një vit, nëse do të shkarkonte Conten i duhet të paguaj edhe këtë të fundit për 3 vitet e ardhshme, bilance që do të rëndoheshin akoma më shumë nëse merr trajner të kalibrit Allegri, Pochettino apo Emery.

Jo vetëm aspekti ekonomik, në fakt ky është viti i parë i Conte me Inter, titulli nuk ka qenë kurrë kusht në vitin e parë por të siguronin sa më shpejt zonë Champions dhe të ngushton diferencën e madhe me Juven. Ky divorc mund të vij vetëm në një rast, nëse vetë Conte vendos të largohet ashtu siç bëri me Juven në 2014. Dëshira e tij mbetet të rikthehet në Premier League, të hakmerret ndaj Chelsea.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Brazili është një nga vendet, ku Covid-19 ka përhapjen më të madhe.

Zlatan Ibrahimovic do të vijojë karrierën e tij te Milani, të paktën edhe për sezonin e ardhshëm.

Çmimi i lartë i kartonit të mbrojtësit serb të Fiorentinës Nikola Milenkovic, ka bërë që Interi të ndërrojë objektiv për mbrojtjen dhe të

Është hedhur sot në Nyon të Zvicrës edhe shorti për turin e parë eliminator të UEFA Europa leagues, ku kompeticion në të cilin Shqipëria

Albano Aleksi ishte një nga lojtarët më të rëndësishëm në mesfushën e Teutës gjatë sezonit të fundit.

Teuta mbylli një sezon të suksesshëm me fitimin e Kupës dhe kualifikimin në Kupat e Europës.

Fituesit e Kupës së Shqipërisë Teuta do të përballen në raundin e parë të Ligës së Europës me ekipin izraelit të Beitar Jeruzalem.

Brad Binder është bërë afrikanojugori i parë që merr fitoren e parë  në MOTOGP, në çmimin e madh të Republikës së Çekisë.

Tirana u shortua me Dinamon e Tbilisit në eliminatorët e Ligës së Kampionëve.