E mbylli me Teutën, sulmuesi i njohur pritet si "yll" në klubin e ri

19/08/2019 - 11:32

Amadu Latif e mbylli aventurën me Teutën, sezonin që lamë pas, dhe tashmë ka zgjedhur që të largohet nga Shqipëria, dhe të vijojë karrierën në një kampionat tjetër.

Ditën e sotme, ai ka udhëtuar drejt Izraelit, ku tashmë do të jetë një lojtar i FC Kafr Qasim, klub i cili militon në ligën e dytë izraelite.

Sulmuesi nga Gana, ishte pjesë e Teutës që nga viti 2017, teksa në dy sezone me durrsakët, u aktivizua në 63 takime, e duke shënuar një total prej 18 golash në kampionat.

Latif kërkohej edhe nga klube të tjera në Shqipëri, por tashmë ai ka zgjedhur Izraelin, si një etapë të re në karrierën e tij.

Latif në Izrael u prit si një yll i vërtetë, ku në aeroport kishin dalë përfaqësues të klubit, si dhe dhjetëra tifozë, duke i uruar kështu një mirëseardhje të ngrohtë.

/portali DurresLajm/

Na bëni like në facebook!: 

Lajme nga e njëjta kategori

Sfida e kthimit e raundit të 1/8-ave mes Inter dhe bullgarëve të Ludogorets do të luhet të enjten e ardhshme në San Siro siç është në pro

Massimo Moratti në një intervistë për mediat italiane foli për periudhën që ka qenë president i Interit, për ecurinë zikaltërve në këtë s

Numri i viktimave nga Coronavirusi është rritur në Itali dhe emergjenca ka kapur kufirin maksimal.

Shqipëria në basketboll për meshkuj ka arritur të marrë fitoren e parë në eleminatoret e botërorit 2023.

Martin Breithueit ishte një nga sukseset e skuadrës së Setienit përveç fitores bindëse ndaj Eibarit.

Cristiano Ronaldo hyn në historinë e Serisë A.

Kategoria Superiore ka mbyllur dje javën e 23 të saj, me disa rezultate interesante dhe plot gola.

Tajson Fury është kampioni i ri i botës në peshën e rendë, pas fitores që mori ndaj Deontei Uajlder, me KO teknik, në raundin e shtatë, n

Marash Kumbulla është padyshim lojtari më i vlefshëm i Veronës dhe në Itali, por jo vetëm flasin vetëm për aftësitë e mëdha dhe pjekurinë

Frika për shpërthimin e epidemisë së koronavirusit e ka detyruar qeverinë italiane të kërkojë ndërprerjen e të gjitha aktiviteteve sporti